TEKİRDAĞ HABERLERİ

Vatandaşlara yönelik eğitimler Saray ilçesiyle devam etti

DHA
05.04.2016 - 14:17Son Güncelleme : 08.08.2017 - 14:35
DHA

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ’da Büyükşehir Belediyesi personelleri tarafından çeşitli konularda vatandaşların duyarlılığının arttırılması amacıyla hanelerin bilgilendirilmesi etkinliği Saray’da büyük ilgi gördü.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı personellerinden oluşan ekip tarafından Saray Kent Konseyi Binası Toplantı Salonu’nda kadınların yoğun katılımı ve desteğiyle vatandaşların sorumlu olduğu konular ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, evlerden kaynaklanan atıkların neler olduğu, neden ayrı toplanması gerektiği, ayrı toplanan atıkların nerelerde ve ne şekilde biriktirilmesi gerektiği, gürültü ve hava kirliliğinin sağlığımıza etkileri ve önleme yöntemleri, Mahalli Çevre Kurulu tarafından hava kirliliği ile ilgili alınan kararlar hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Düzenlenen eğitimde İtfaiye Dairesi Başkanlığı, evlerde oluşabilecek yangın türleri, hangi yangınlara nasıl müdahale edilmesi gerektiği, yangın söndürücü cihazların kullanımı, yangın güvenliği ve enerji verimliliği konularında, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından ise mutfak hijyeni, sağlık önlemleri, özel hastalıklar ve korunma yöntemleri konularında açıklamalar yapıldı. Bilgilendirme sonrasında vatandaşlardan gelen sorular cevaplandı. Toplantıya katılan vatandaşlara bilgilendirme broşürleri, atıkların kaynağında ayrı toplanması amacıyla kullanabilecekleri biriktirme materyalleri ile çeşitli hediyeler sunuldu.
Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. H. Tamer Dodurka; daha güzel ve yaşanabilir bir Tekirdağ için çalışan Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve vatandaşlarla birlikte yapılacak çalışmaların önemli ve etkili olduğunu belirtti. Dodurka, ekibi davet etmek isteyen vatandaşların 0850 459 2345 numaralı telefona eğitim talep ettikleri tarih ve saati bildirerek kayıt yaptırabileceklerini ifade etti.

Etiketler: Tekirdağ , Belediye , Yangın

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Vatandaşlara yönelik eğitimler Saray ilçesiyle devam etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Nisan 2016 tarihinde saat 14 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vatandaşlara yönelik eğitimler Saray ilçesiyle devam etti haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:54
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   16:35
  • Akşam
   19:09
  • Yatsı
   20:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı