MANİSA HABERLERİ

Vatandaşlar ‘Seyitli’ İsmi İçin Bilgilendirildi

IHA
11.08.2015 - 15:50Son Güncelleme :

YUNUSEMRE İLÇESİNE BAĞLI SİYEKLİ MAHALLESİNİN İSMİNİN SEYİTLİ OLARAK DEĞİŞTİRİLMESİ İÇİN PAZAR GÜNÜ YAPILACAK HALK OYLAMASI ÖNCESİNDE, SİYEKLİ MAHALLESİNE GİDEN YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ AHMET ATLICA, VATANDAŞLARI BİLGİLENDİRDİ.

IHA

Yunusemre İlçesine bağlı Siyekli Mahallesinin isminin Seyitli olarak değiştirilmesi için Pazar günü yapılacak halk oylaması öncesinde, Siyekli Mahallesine giden Yazı İşleri Müdürü Ahmet Atlıca, vatandaşları bilgilendirdi.
16 Ağustos Pazar günü yapılacak halk oylaması öncesinde “Yunusemre ilçesini hep birlikte yöneteceğiz” diyen Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin talimatı üzerine Siyekli Mahallesine giden Yunusemre Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Ahmet Atlıca, vatandaşlarla bir toplantı yaptı. Vatandaşları bilgilendiren Atlıca, Siyekli isminin Seyitli olarak değiştirilmesi durumunda vatandaşın hiçbir maddi kaybının olmayacağını belirtti. Mahalle Muhtarı Hüseyin Kırgöz ise, herhangi bir maddi kaybın olması halinde tüm masrafları kendisinin karşılayacağını söyleyerek tartışmalara son noktayı koydu.
“PİSLİK ANLAMINA GELEN İSİMLE NEDEN YAŞAYALIM”
Mahallenin isminin değişmesinin kimseye bir maliyet getirmeyeceğini kaydeden Kırgöz şöyle konuştu: “Mahallemizin ismi Seyitli olarak değiştirilmesine karar verilirse hiç kimsenin cebinden bir kuruş para çıkmayacağı konusunda iddialıyım. Otmanlar ve Bağyolu’nun isimleri değişti. 18 ay önce Siyekli köyü Manisa Merkez ilçeye bağlıydı. Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte kurulan Yunusemre İlçesine bağlı oldu. Siz, Manisa merkez ilçeye bağlıydınız, getirin tapunuzu, getirin nüfus cüzdanlarınızı Yunusemre ilçesine bağlayacağız yani tapularınızı ve kimliklerinizi değiştireceğiz diyen oldu mu? Elbette olmadı. Bu imkanı bize veren Manisa Valimizden, Yunusemre Belediye Başkanımızdan ve Yunusemre İlçe Kaymakamımızdan Allah razı olsun. Biz bunu buraya kadar getirdik, bu işi yokuşa sürmenin bir manası yok. Biz bu alacağımız kararda birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek bir bütün olmalıyız. Biz bu alacağımız kararda birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek bir bütün olmalıyız. Yani bir olalım bütün olalım. Bugün Peygamber efendimizin soyunun ismi ile yaşamak varken, pislik manasına gelen bir isimle neden yaşayalım arkadaşlar. Hep beraber bir olalım ve mahallemizin ismini Seyitli olarak değiştirelim. Kim benim cebimden para çıkacak diyen varsa gelsin bedeli ne ise ödeyeyim. Bu kadar açık ve net konuşuyorum.”
VATANDAŞLAR ASLINA DÖNMEK İSTİYOR
Muhtar Kırgöz’ün bu konuşmasının ardından söz alan vatandaşlar ise, “Peygamber efendimizin soyundan gelen Seyit ismindeki bir şahsın ismi mahallemize verilmiş ve sonra Siyekli olarak değiştirilmiş. Pazar günü yapılacak oylamada Seyitli olması için evet diyeceğiz ve böylelikle aslımıza dönmüş olacağız.” diyerek yapılacak halk oylamasında evet yönünde oy kullanacaklarını söylediler.
HALK OYLAMASINI BAŞKAN ÇERÇİ İSTEDİ
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 5393 sayılı Belediye Kanunun köy ve mahalle isimlerinin değiştirilmesi konusunda yetkiyi belediye meclisine vermesine rağmen katılımcı belediyeciliği ön plana çıkararak Siyekli Mahallesinin isminin Seyitli Mahallesi olarak değiştirilmesinde halk oylamasına gidilmesini istemişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Vatandaşlar ‘Seyitli’ İsmi İçin Bilgilendirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vatandaşlar ‘Seyitli’ İsmi İçin Bilgilendirildi haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı