ANKARA HABERLERİ

Vatandaşın tercihi markalı konut

Duygu CAN/AA
24.06.2013 - 00:00Son Güncelleme :

GYODER Başkan Yardımcısı Özlem Gökçe, “Büyükşehirlerde hızla yayılan markalı konut projeleri, Anadolu’nun birçok kentinde de hayata geçmeye başladı. Gelecekte bu oran daha da artacak. Ulusal firmalar daha çok yerel pazarlara girerken bir taraftan da yerel konut üreticileri ulusal firmalar haline dönüşecek” dedi.

Duygu CAN/AA

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkan Yardımcısı Özlem Gökçe, büyükşehirlerde hızla yayılan markalı konut projelerinin, Anadolu’nun birçok kentinde de hayata geçmeye başladığını söyledi. Gökçe, konut sektöründe artık alıcı odaklı pazar oluştuğunu ifade etti. Tüketicinin bilinçlendiğini ve aynı oranda taleplerin detaylanarak, arttığına dikkati çeken Gökçe, 2005-2007 döneminde projelerde artı değer olarak verilen tüm özelliklerin artık projelerin olmazsa olmazı haline geldiğini belirtti.

TÜKETİCİ BİLİNÇLENDİ

Gökçe,  2005-2007 döneminde her projenin bir alıcısı bulunduğunu dile getirerek, günümüzde ise sadece doğru projelere alıcı çıktığını vurguladı. Hedef kitlenin taleplerine göre lokasyonunu, içeriğini, niteliğini ve fiyatını belirlemenin doğru projeyi oluşturduğuna dikkati çeken Gökçe, “Günümüzün bilinçli tüketicisi tüm bu unsurları inceleyip karşılaştırmalar yaparak karar verir. Hedef kitlenin profiline göre de bazı talepler ayrışmaya başladı. Markalı konut statüsündeki projelerden beklentiler ise daha fazla. Kullanıcı maksimum fayda alabileceği, güvendiği ve standartlarına uygun projeleri tercih ediyor” diye konuştu.

MARKALI KONUT GÜVEN VERİYOR

Gökçe, hayata geçirilen proje sayısı arttıkça kullanıcının daha farklı alternatiflere ulaşarak, en doğru seçimi yapabilme imkanına sahip olduğunu anlattı. Markalı konutların, yatırımcı için büyük bir güven unsurunu temsil ettiğini dile getiren Gökçe, şunları kaydetti:
“Tüketici güvendiği firmadan ön satış veya başka kampanyalardan faydalanarak ev sahibi olmayı tercih ediyor. Büyükşehirlerde hızla yayılan markalı konut projeleri Anadolu’nun birçok şehrinde de hayata geçmeye başladı. Gelecekte bu oran daha da artacak. Ulusal firmalar daha çok yerel pazarlara girerken bir taraftan da yerel konut üreticileri ulusal firmalar haline dönüşecek. Yatırım aracı olarak da bu projelere ilgi yüksek.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Vatandaşın tercihi markalı konut hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Haziran 2013 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vatandaşın tercihi markalı konut haberi güncellenecektir.


ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:51
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  19:08
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı