Ege Haberleri

  Vatandaşa doğalgaz kolaylığı

  İZMİR, (DHA)
  16.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hizmet kalitesi ve hızını artırmayı amaçlayan İzmirgaz, devreye soktuğu yeni sistemle vatandaşlara işlem kolaylığı getiriyor.  İzmirgaz, yeni devreye aldığı İnternet Evrak Kayıt Yönetim Sistemi (EKYS) ile hizmette kalite anlayışını bir adım daha öteye taşıdı. İzmirgaz Genel Müdür Yardımcısı Demir Koloğlu, binlerce İzmirlinin çeşitli iletişim yöntemleri ile doğalgaza geçmek üzere İzmirgaz'a başvurmasının yanı sıra mevcut abonelerin de çeşitli soru ve sorunları için yaptıkları başvuruların takibini kolaylaştırmak için EKYS sistemini işletmeye aldıklarını belirtti. Koloğlu, “Müşteri memnuniyet odaklı hizmet anlayışımızı, abonelik öncesi ve sonrası olmak üzere ikiye ayırıyoruz. Her iki durumda da şirketimize yapılan sözlü ve yazılı tüm başvuruları titizlikle değerlendiriyoruz. Geçtiğimiz yıl sözlü başvurular için oluşturduğumuz Müşteri Hizmetleri biriminden sonra bu yıl da yazılı başvurularda işlem hızını artırmak, vatandaşlarımızın dilekçelerini İzmirgaz içerisindeki takibini binamıza gelmeden hatta telefon bile açmadan oturdukları yerden yapabilmeleri için İnternet Evrak Kayıt Yönetim Sistemi'ni uygulamaya aldık” dedi.

  KULLANIMA SUNULDU
  Sistem altyapısı hakkında bilgi aktaran Koloğlu, “İzmirgaz'a dilekçe ile müracaat eden vatandaşlar kendilerine sunulan, posta, mail, internet takibi ya da elden almak istiyorum seçeneklerinden birini tercih edecekler. İnternet üzerinden takip etmek istiyorum seçeneğini işaretlediğinde kendisine bir evrak takip numarası verilecek. Dilekçe sahibi, cep veya ev telefon numaralarından hangisini belirlediyse onun son dört rakamı şifresi olacak. Böylece vatandaşımız www.izmirgaz.com.tr adresine giriş yaptığında ana sayfamız üzerinde yer alan evrak takip sistemine evrak numarası ve şifresini girerek dilekçesinin sonuçlanıp sonuçlanmadığını, sonuçlandıysa cevabını görerek bilgisayar çıktısı alabilecek” diye konuştu.
  Sistemin test aşamasının tamamlanarak kullanıma sunulduğunu belirten Koloğlu, hizmet kalitesini artırmaya yönelik yeni uygulamaların da kısa sürede devreye alınacağını belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı