Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Vatandaş tweet attı vali 15 yıllık yanlışı düzeltti

  ERZURUM, (DHA)
  11.09.2013 - 15:47 | Son Güncelleme:

  SOSYAL medyayı yakından izleyen Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, bir vatandaşın tweet alması üzerine haberdar olduğu okul tabelasında 15 yıllık yanlışı hemen düzeltti.

  Erzurum Lisesi’nde tarih öğretmeni olan merhum Abdurrahim Şerif Beygü’nün adı, merkez Yakutiye İlçesi Sanayi Mahallesi’nde 15 yıl önce açılan ilkokula verildi. Dikkatsizlik sonucu tabela, ’Abdurrahim Şerif Beygü’ yerine ’Abdurrahman Şerif Beygü’ olarak asıldı. Geçtiğimiz günlerde Muhammed İkbal Güler adındaki vatandaş, Vali Altıparmak’a Twitter hesabı üzerinden mesaj göndererek, "Sayın Valim, Erzurum’un mühim bir değeri olan Abdurrahim Şerif Beygü’nün ismini taşıyan okulun ’Abdurrahman’ şeklindeki isim hatası yaklaşık 15 yıldır bütün başvuru ve yazılara rağmen değiştirilmedi.

  Bu konunun takipçisi olacağınızı ümit ediyorum" dedi. Bunun üzerine konuyu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne aktaran Vali Altıparmak gerekli inceleme yapılmasını ve doğru ise hatanın hemen düzeltilmesi talimatını verdi. Yapılan araştırmada ismin yanlışlıkla yazıldığı belirlendi ve ’Abdurrahim Şerif Beygü İlkokulu’ tabelası asıldı.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı