Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Vatandaş Demirel’i mahkemeye veremedi

  Hürriyet Haber
  08 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 08 Eylül 2000 - 00:01

  Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Kartal, Yakacık'ta katıldığı bir törende parmaklarını baltayla kesen Tekin Takuş maddi ve manevi zarar gördüğü iddiasıyla Demirel’e 40 milyar liralık tazminat davası açmak istedi. Ancak harç ücretinin yüksekliği yüzünden başarılı olamadı. Dava açmak için gereken harç ücretinin 450 milyon lira olduğunu duyunca şok geçiren Takuş parası olmadığına dair tesbit davası açabildi.

  Süleyman Demirel’in Cumhurbaşkanlığı yaptığı dönemde katıldığı Yakacık Huzurevi açılış töreninden sonra, Demirel'in konvoyunun geçeceği güzergah üzerinde bulunan gecekondusunun çatısına çıkıp balta ile parmaklarını kesen Tekin Takuş 18 yıl önce üye olduğu partisinin kendisine sahip çıkmadığı öne sürdü. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile DYP lideri Tansu Çiller hakkında 40 milyarlık tazminat davası açmak isteyen Takuş harç ücretinin 450 milyon olduğunu öğrenince şok geçirdi. Ne pahasına olursa olsun dava açacağını belirten Takuş, ‘‘Parti görevlileri bana ve aileme sahip çıkacağını söylemişti. Artık partinin söylediklerine inanmıyorum. Hayatıma mal olsada bu davayı açacağım. Dişe diş mücadele vereceğim. Ben o tören sırasında isteseydim Demirel’i öldürebilirdim. Ancak öldürmedim, eğer şimdi gerekirse onu da yaparım’’ dedi. Seyyar satıcılık yapan üç çocuk babası Tekin Takuş dilekçesininde, ‘‘Kendim tüberküloz hastasıyım. Oğlumunun biri gözünden ameliyatlı ayrıca karımın

  beyninde ur bulunuyor. Defalarca partiye mağdur olduğumu belirttim.

  Sonuçta ağır tahrik altında parmaklarımı baltayla kestim. Bu duruma gelmemin nedeni partimin bana sahip çıkmamasıdır’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı