"Vatandaş affet, eylemler sürecek"

Hürriyet Haber
02.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:


Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Kamu-Sen) Genel Başkanı Resul Akay, seslerini duyurabilmek için eylem çıtasını yükselteceklerini söyledi. "Vatandaşlardan şimdiden özür diliyoruz" diyen Akay, hükümetin 'uzlaşmaz tutumu'nun sürmesi halinde sıradışı eylemlerin gündeme geleceğini söyledi.

Kamu-Sen'e bağlı Türk Haber Sendikası 7. Genişletilmiş Şube Başkanları Toplantısı, Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde başladı. Akay, toplantıda, 542 günden beri iş başında bulunan hükümetin, hedeflenen istikrar programında başarılı olamadığını öne sürdü. Türkiye'nin düze çıkabilmesi için tabana yayılı tedbirler alınması gerektiğini, bunun bugüne kadar yapılamadığını savunan Akay, ''Tüm yük işçi, memur, emekli, dul ve yetimin sırtına yüklendi'' dedi.

Dün gerçekleştirilen iş bırakma eylemine de değinen Akay, hükümetin''uzlaşmaz tutumunun'' devam etmesi halinde, kamu çalışanlarının eylemlerinin dozunu artıracağını belirterek şunları söyledi:

''Hükümet, bu mücadeleden bizim geri adım atabileceğimizi sakın düşünmesin. Hükümetin, toplumu fazla germeden, sıkıntılara karşılıklı diyalog yöntemiyle çözüm bulmasından yanayız. Bunu da sağlamak için her zeminde eylemlerimizi ortaya koymaya hazırız. Dün yaşanan olaylar, hükümetin yanlış politikası ve tutumu yüzünden ortaya çıktı. Bundan sonra da bazı sıradışı eylemler gelebilir. Vatandaşlarımız kusurumuza bakmasın. Eylem çıtasını giderek yükselteceğiz.''
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı