Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vatan hasreti böyle bir şey

A Milli Futbol Takımımız'ın, Çek Cumhuriyeti'ni 2-1 yendiği ABD'deki hazırlık maçında taraftarlar şovlarıyla göz doldurdu.

Buğra YÜCEL / hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

TRİBÜNDEN EN RENKLİ KARELER - Foto Galeri

KARŞILAŞMADAN KARELER - Foto Galeri

EMRE VE OKAN ALKIŞLARLA VEDA ETTİ - Web TV     

Açılış seramonisinde İstiklal Marşı'nı Hadise'nin okuduğu karşılaşmada, küçük çocuklardan yaşlı teyzelere kadar herkes Türkiye'yi desteklemek için stadyuma akın etti. Tribünlerin büyük ilgisi karşısında şaşkına dönen futbolcular, memleketinden uzak kalan gurbetçi vatandaşları selamladı.

Öte yandan hazırlık karşılaşması olmasına rağmen tribünlere akın eden Türk futbolseverler, açtıkları bayraklar ve pankartlarla ortamı adeta şölen havasına dönüştürdü. Tribünlerin büyük coşkusuyla Dünya Kupası tadında geçen karşılaşmada Millilerimiz'e galibiyeti getiren goller Arda Turan ve Nihat Kahveci'den geldi. Ay-yıldızlıların gollerinden sonra sevinçten adeta şölen alanına dönen tribünlerde taraftarlar golün sevincini tezahüratlarla pekiştirdi.

 

OKAN BURUK VE EMRE AŞIK MİLLİ FORMAYA VEDA ETTİ

Ayrıca bu maçla birlikte milli futbolcular Emre Aşık ve Okan Buruk jübilelerini yaptılar. Karşılaşmanın 5. dakikasında oyundan çıkan tecrübeli oyuncular takım arkadaşlarının omuzlarına çıktıktan sonra tribünlerin alkışları eşliğinde oyun alanını terk ettiler. Taraftarlar her iki futbolcuya da büyük sevgi gösterilerinde bulundu.


Bunları da Beğenebilirsiniz