Gündem Haberleri

  Vasiyet ettiği yerde yatacak

  Elem Tuğçe OKTAY
  06.08.2012 - 15:30 | Son Güncelleme:

  Ailesinin yanına, Nafi Baba Mezarlığı’na defnedilmek istediğini vasiyet eden usta yönetmen Metin Erksan’ın defin işlemleri tamamlandı. İstanbul Mezarlıklar Müdürlüğü’nün izniyle Erksan, Nafi Baba’da toprağa verilecek.

  Cumartesi akşamı 83 yaşında hayatını kaybeden Türk sinemasının usta yönetmeni Metin Erksan’ın en yakınındaki kişi yeğeni Enise Demet Gül, yönetmenin vasiyetinin İstanbul Rumelihisarı’ndaki Nafi Baba Mezarlığı’na (Rumelihisarı Şehitlik Dergâhı) defnedilmek olduğunu hatırlatarak dün İstanbul Mezarlıklar Müdürlüğü ile görüştüklerini dile getirdi. Müdürlük yetkilileriyle, aile mezarlıkları olan Nafi Baba’ya gittiklerini ve onay aldıklarını söyleyen Gül, buraya aileden en son 1972 yılında Dr. Ali Can Erksan’ın defnedildiğini söyledi. İstanbul Mezarlıklar Müdürlüğü de Nafi Baba’nın kendilerine bağlı bir mezarlık olduğunu ve Bakanlar Kurulu’ndan onaya gerek olmadığını iletti.

  YARIN TÖREN DÜZENLENECEK

  Yönetmen Metin Erksan için yarın İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda 10.30’da tören düzenlenecek. Teşvikiye Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardından da ünlü yönetmen İstanbul Rumelihisarı’ndaki Nafi Baba Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacak.

  DOKTORU VE SİNEMACI ARKADAŞI ANLATIYOR

  Hem sinemacı arkadaşı hem de doktoru Ercan Kesal, 83 yaşında hayatını kaybeden yönetmenin 10 gün kadar kendi hastanelerinde kaldığını, böbrek ve kalp yetmezliği ilerleyince daha kapsamlı bir hastaneye sevk ettiklerini söyledi. Yönetmenin yaşlılığa bağlı kronik rahatsızlıklarının giderek arttığını ve nihayetinde cumartesi akşamı çoklu organ yetmezliğinden hayatını kaybettiğini belirtti.

  Son günlerinde bile müthiş hafızasından bir şey kaybetmediğini söyleyen Kesal ölümünün ardından duygularını “O vaktinden önce dünyaya gelmiş bir insandı” diye ifade etti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı