Varyap'ın arazisini satın aldı

Hürriyet Haber
18.07.2012 - 17:28 | Son Güncelleme: 18.07.2012 - 17:28

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, İstanbul Finans Merkezi’nde (İFM) Varyap'a ait 10 bin metrekarelik bir araziyi 93.2 milyon TL'ye satın aldı. İş GYO, bu alanda ofis ve ticari ünitelerden oluşan bir proje geliştirmeyi planlıyor.

İFM sınırları içerisinde gerçekleştirilecek yeni proje ile ilgili bilgi veren İş GYO Genel Müdür Yardımcısı Aydan Ormancı, gayrimenkulün özellikle son yıllarda hızlı gelişmekte olan bir bölgede yer aldığına değindi. Ormancı şöyle devam etti:

"Mevcut yürüyen projelerimizin yanı sıra İFM’de satın aldığımız arsa üzerinde geliştirdiğimiz proje ile birlikte kira gelirlerimizin 100 milyon doları aşması beklenmektedir. Amacımız yükselen kira gelirleriyle birlikte bugüne kadar düzenli olarak yaptığımız temettü ödemelerimizi artırarak devam ettirmektir."

Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş da İş GYO’ya yaptıkları arsa satışı ile İstanbul Finans Merkezi’nin oluşumuna destek vermeye devam ettiklerini belirterek, "“Finans Merkezinin en merkezi yerinde bulunan arazimizi İş GYO’ya satarak Finans Merkezine en doğru ekonomik aktörlerden birisinin daha gelmesine vesile olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Her açıdan çok önemli bir satışla Varyap olarak bölgenin ve Finans Merkezi’nin gelişimine katkımızı sürdürüyoruz" dedi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı