MUŞ HABERLERİ

Varto’da Köylere Oyun Ve Park Alanı Yapılacak

IHA
28.10.2015 - 19:01Son Güncelleme :

VARTO KAYMAKAMI MEHMET NURİ ÇETİN

IHA

Muş’un Varto İlçe Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin 100 köy, 7 mahalle ve 50 mezraya oyun ve park alanı yapılacağını söyledi.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Varto İlçesi Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığıyla ilçede bulunan 7 mahalle, 100 köy ile 50 mezrada oyun ve park alanı yapacaklarını belirtti. Bu alanların oluşması için ilk etapta İller Bankası’na 30 adet oyun alanın yapılması için proje sundukları ve bu projelerinin kesinleşeceğinden umutlu olduklarını ifade eden Kaymakam Çetin, hayata geçirilecek olan projeler sayesinde oyun alanı ve parksız olmayan hiçbir köy ve mahallenin kalmayacağını söyledi.
Konu ile ilgili makamında İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Kaymakam Mehmet Nuri Çetin, "Varto ilçemiz için çok güzel projelerimiz var. Bunlardan bir tanesi de köylerimize ve mahallelerimize çocukların oyun oynayabilmeleri için oyun alanlarını ve park alanları oluşturmaktır. Bazı köylere yaptığım gezilerimde çocukların boş zamanlarını değerlendirecek oyun alanlarının olmadığını gözlemledim. Çocukların oyun alanlarının oluşması açısında ilk defa İller Bankası’na 30 adet oyun ve park alanının yapılması için proje sunduk. İller Bankası’ndan inşallah olumlu bir cevap çıkacaktır. Varto ilçemizin mahalleleri ile köylerinde gerekli oyun alanları oluşturmak üzere projelerimizi sürdüreceğiz. Yapılacak oyun alanlarının vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Artık çocuklarımız oyun ve park alanlarına kavuşacak. Bu projemizin biran önce geçmesini acilen istiyoruz. Bundan dolayı başta Başbakanımız Sayın Ahmet Davutloğlu başta olmak üzere bakanlarımıza bu işte emeği geçen bürokratlara hem de buradaki çalışma arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Varto’da Köylere Oyun Ve Park Alanı Yapılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 19 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Varto’da Köylere Oyun Ve Park Alanı Yapılacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı