MUŞ HABERLERİ

Varto’da Doğalgaz Çalışması

IHA
28.10.2015 - 12:14Son Güncelleme :

VARTO'DA OLUŞTURULAN DOĞALGAZ KOMİSYONU BANKA HESABINA PARA YATIRDI.

IHA

Muş’un Varto ilçesine doğalgazın gelmesi için belirlenen komisyon üyeleri çalışmalarını sürdürüyor.
Varto Kaymakamlığı Özel İdaresi Müdürlüğü ile Varto Belediye Başkanlığı’nca belirlenen doğalgaz komisyonu üyeleri Varto Belediye Başkanı Sabite Ekinci, Özel İdare Müdürü İmam Karahan, Veteriner Hekim Yıldırım Beyazgül, Sular İdaresi Müdürü Hakkı Bingöl, Varto Öğretmenevi Müdürü Gıyasettin Aydemir, Atatürk Ortaokulu Müdürü Remzi Tepe ve Varto Belediyesi Mühendisi Mehdi Akbal, Varto Ziraat Bankası Müdürü İskender Keskin’le makamında görüşerek İlçe Özel İdare adına açılan hesaplara doğalgaz aboneliği ücreti olan 335 TL’yi yatırarak öncü oldular. Doğalgaz aboneliği ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Varto Belediye Başkanı Sabite Ekinci, ilçeye doğal geleceğinden dolayı ilgili olan bin 500 aboneliği bulmaları gerektiğini belirterek, “BOTAŞ ile sözleşme yapmamız için yeter sayı olan bin 500 aboneliğin aboneliklerini yaptırmamız gerekmektedir. Bu nedenle ilçemize doğalgazın gelmesi için ilçe kaymakamlığımız ve belediyemizin öncülüğünde Özel İdare Müdürlüğümüz adına Varto Ziraat Bankası’nda açılan doğalgaz hesabı ile ilgili olan 335 TL’yi yatırmaları için özelikle komisyon üyeleri olarak bankada açılan hesaba kendi abonelik ücretlerini yatırdık. Vatandaşlarımızın daha duyarlı olmaları içinde komisyon olarak ilçede bulunan esnafları gezdik. Doğalgazın ilçemize gelmesi için bin 500 abonenin abonelik ücretlerini yatırmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunduk. Esnaflarımızda gayet olumlu karşıladı. İnşallah ilçemiz ve mahallerimizde bulunan vatandaşlarımız bu uyarılarımızı dikkate alır ve doğalgazın ilçeye gelmesini sağlarlar. Müracaat tarihi 30 Kasım’dır. Bu nedenle abonelerimizin acil olarak davranmaları gerekmektedir” dedi.
İlçe Özel idare Müdürü İmam Karahan ise, “Doğalgaz konusunda vatandaşlarımızın gerekli bilgiyi bizlerden alacağı gibi Varto Ziraat Bankası Şubesi’ne giderek doğalgazla ilgili olan hesaba parayı yatırdıktan sonra makbuzların bir tanesini de bize ibraz etmeleri gerekmektedir. Doğalgazın ilçeye gelmesi vatandaşların duyarlı davranmalarına bağlıdır. Özellikle verilen 30 Kasım’a kadar her abonenin 335 TL yatırmaları gerektiğinden dolayı duyarlı davranılmasını istiyoruz. Bu bir fırsattır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Varto’da Doğalgaz Çalışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Varto’da Doğalgaz Çalışması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı