Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Varsa iyisi çıksın ortaya

‘Her şeyin sorumlusu bu yönetimmiş gibi gösteriliyor. İstifa etmemiz kulübe yarar sağlayacaksa hemen bırakırız.’ Ama şunu herkes iyi bilmeli, G.Saray için en iyi yönetim şu anki yönetimdir. Alternatif varsa çıksın ortaya. Hodri meydan.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY İkinci Başkanı Ergun Gürsoy, Tromso’ya elenmeleri için, ‘Böyle olacağı belliydi’ yorumunu yaparken, yönetimi istifaya çağıran taraftarlara, ‘Bizden daha iyisi yok’ mesajını verdi.

Tromso karşısında büyük şanssızlıklar yaşadıklarını ifade eden Gürsoy, ‘Buna kaza denmez, Tromso’ya eleneceğimiz daha en baştan belliydi. İlk maçta hava ve saha koşulları çok kötüydü, burada da bir sürü aksilikle karşılaştık. Çok önemli oyuncularımız sakatlıkları yüzünden oynayamadı. Onların yerine forma giyenler de kötü oynadı. Bütün bunlara gol pozisyonlarındaki şanssızlığımız ve hakem faktörü eklenince elenmemiz kaçınılmaz oldu. Hepimiz çok üzgünüz. Ancak yapacak bir şey yok. ‘Biz nasıl elendik’ diye oturup ağlamak, kimseye yarar sağlamaz. Önümüze bakacağız, başka çaresi yok. Bu takım şu anda Süper Lig’de liderlik koltuğunda. Tesadüfen değil, bileğinin hakkıyla orada oturuyor. Bu da demektir ki, takım sezon sonuna kadar orada, en tepede kalabilir. Onun için herkesin geçmişi bir yana bırakıp takıma destek vermesi gerekir’ diye konuştu.

Tromso’ya elendikleri maçtan sonra Ali Sami Yen Stadı’nın tribünlerinde yükselen ‘Yönetim istifa’ tezahüratlarını değerlendiren Ergun Gürsoy, şunları söyledi:

Kimse boş konuşmasın

‘Her şeyin sorumlusu bu yönetimmiş gibi gösteriliyor. Bu çok yanlış. Biz göreve geldiğimizde kulübün kasasında milyon dolarlar, kadrosunda milli takımlarda oynayan 10-12 futbolcu mu vardı? Herkes o günleri şöyle bir hatırlasın. Kulübün kasasında tek kuruş yoktu. İstifa etmemiz Galatasaray’a yarar sağlayacaksa hemen bırakmaya hazırız. Ama böyle bir şey yok. Şunu herkesin bilmesi lazım, Galatasaray için en iyi yönetim şu anki yönetimdir. Kimse boş konuşmasın. Alternatif varsa çıksın ortaya. Hodri meydan. Biz bu kulübün kaymağını yedik, şimdi cezasını çekeceğiz.’


Beni kimse dövemez

Ergun Gürsoy, Tromso maçından sonra bazı tarafların fiili saldırısına uğradığı iddialarını yalanlayıp, ‘Bana kimse dokunamadı, dokunamaz da. Ben Ergun Gürsoy’um, beni kimse dövemez’ dedi. Tartaklandığı yolundaki haberlere çok kızan Gürsoy, dünkü antrenmandan önce basın mensuplarına hakarette bulundu. Ergun Gürsoy, ‘Taraftar tabii ki protesto edecek. Ancak sizler benim tekme tokat dayak yediğimi yazmışsınız. Niye bir fotoğraf, görüntü yok. Gösterin görüntüleri, elinizden öpeceğim. Yoksa da hepiniz mesleği bırakın’ diye bağırdı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler