Varoufakis: Referandumdan evet çıkarsa derhal istifa ederim

Hürriyet Haber
02.07.2015 - 11:53 | Son Güncelleme:

Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varoufakis, 5 Temmuz Pazar günü gerçekleşecek referandumdan, Yunan halkının Avrupa'nın sunacağı şartların kabul edilmesine "evet" demesi durumunda, 'derhal' istifa edeceğini söyledi. Maliye Bakanı, Yunanistan'ın borçlarının yeniden yapılandırılmasını kapsamayan bir progrman altına imza atıp atmayacağı yönündeki soruya ise "Kolumu kesmeyi tercih ederim" dedi.

Bir televizyon kanalına röportaj veren Varoufakis, "Eğer 'hayır' oyu çıkarsa, müzakerelere hemen başlayabiliriz" diye devam etti.

Yunanistan bu haftaiçinde Avrupalı kreditörle yaptığı görüşmelerden olumlu sonuç alamadı.

Varoufakis: Referandumdan evet çıkarsa derhal istifa ederim

EURO'DA SON DURUM İÇİN TIKLAYIN

Eurogroup, Yunanistan'a yeni bir yardım teklifinin götürülmeyeceğini, 5 Temmuz'daki referandumda "evet" oyunun çıkması durumunda yeni bir yardım anlaşması için teklif sunabileceklerini söyledi.

Yunanistan'da halkçı vaatleriyle bilinen Syriza Partisi, referandumdan "hayır" oyunun çıkmasını istiyor.

Varoufakis: Referandumdan evet çıkarsa derhal istifa ederim 7 SORUDA YUNANİSTAN KRİZİ

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, dün resmi kanal üzerinden halka seslendi ve referandumda hayır oyunun çıkmasını istediğini belirtti.

Varoufakis: Referandumdan evet çıkarsa derhal istifa ederim

ÇİPRAS ULUSA SESLENDİ

Yunan Başbakan, daha önceki açıklamalarında, referandumdan "hayır" oyunun çıkmasının Avrupa karşısında ellerini güçlendireceğini ifade etmişti.EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı