Varlıbaş: Küçük bir aksaklık oldu

Hürriyet Haber
01.06.2017 - 15:24 | Son Güncelleme:

Varyap CEO'su Erdinç Varlıbaş bono ödemesi ile ilgili açıklamalarda bulundu

Varyap CEO'su Erdinç Varlıbaş, dün gerçekleştirilemeyen bono ödemesinin önümüzdeki haftalarda yapılacağını belirtti.

BloombergHT yayınında konuşan Varlıbaş, finansal olarak tam anlamıyla bir sıkıntıdan bahsedilemeyeceğini söyledi.

Bonolarının faiz ödemesinin yapıldığını, anaparanın bir kısmının da ödendiğini söyleyen Varlıbaş geri kalan tutarın önümüzdeki ya da bir sonraki hafta ödeneceğini söyledi.

İnşaat sektöründe nakit akışının diğer sektörlere göre farklı olduğunu, ödemelerin büyük montanlı ve farklı kanallar vasıtasıyla geldiğine dikkat çeken Varlıbaş bu bono ile ilgili küçük bir aksaklık olduğunu ifade etti.

Kalan tutarın ödemesini tam olarak yapılandırmadıklarını da belirten Varlıbaş şu ifadeleri kullandı: "Burada kısa bir erteleme almış olduk. 30 milyonluk bononun 5 milyona yakın kısmı ödendi. Türk gayrimenkul sektörü 2016'yı çok iyi geçirmedi. 2017'ye girildiğinde güzel bir hareketlenme oldu ama bu sefer de referandum süreci insanları biraz beklemeye sevk etti. Yaz aylarını geçirdikten sonra Eylül-Ekim gibi piyasa canlanmaya başlayacak"

Varyap, dün 30 milyon TL'lik bonosunun anapara ödemesini gerçekleştirememişti.

Merkezi Kayıt Kuruluşu'ndan yapılan açıklamada, "TRFVRYP51718 ISIN kodlu finansman bonosuna ilişkin 31.05.2017 tarihli kupon ödemesi gerçekleştirilmiş olup, itfa ödeme işlemleri, ihraççı kuruluşun ödeme tutarını aktarmaması nedeniyle kuruluşumuz aracılığı ile gerçekleştirilememiştir" ifadeleri kullanıldı.

Etiketler: bono ödemesi


EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı