Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Varımı yoğumu basketbola yatırdım"

(A) Milli Basketbol Takımı'nın tecrübeli oyuncusu Semih Erden, 2013 Avrupa Şampiyonası elemelerinin aday kadrosunda davet edilen genç oyuncuların performansının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Semih Erden, genç oyuncuların da mücadele ettiği iki önemli turnuvada şampiyon olduklarını hatırlatarak, “Sonuçta turnuvalarda kendilerini iyi gösterdiler. İyi çalışıyorlar ve gayet olumlular. Tecrübeli arkadaşlarımızı ve ağabeylerimizi aratmayacaklar. Bu da sevindirici bir haber. Güzel bir şekilde yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Hazırlıkların çok verimli geçtiğini dile getiren Semih Erden, eleme grubu maçlarında en iyi performanslarını ortaya koymak istediklerini anlattı.

Tecrübeli oyuncu, aldığı davete rağmen, milli takım kadrosuna katılmayan Enes Kanter'in yokluğunu aratmayacak oyunculara sahip olduklarını belirterek, şöyle konuştu:
“Takımda zaten onun kadar iyi oyuncular mevcut. Gelmemesiyle alakalı ben bir şey söyleyemem. Teknik heyetimiz bunu yorumlar. Yapılacak bir şey yok, olsaydı daha güzel olurdu. Sevdiğimiz bir kardeşimiz. Ama sonuçta onun bileceği bir iş. Bunu da saygı duyuyoruz. Biz buradayız. Milli takım her zaman başımızın tacı.”

“Kendime güvenim sonsuz”

İki sezon NBA'de forma giydikten sonra Beko Basketbol Ligi'nin güçlü ekiplerinden Anadolu Efes'e transfer olan Semih Erden, kendisine güveninin sonsuz olduğunu, giydiği formayı en iyi şekilde taşıyacağını inandığını dile getirdi.
Türkiye ligini bilen bir oyuncu olduğunu anlatan Semih, “Tecrübelerime dayanarak kendime güvenim sonsuz. En iyi şekilde formayı taşıyacağıma eminim. Gerek THY Avrupa Ligi, gerekse de Türkiye liginde en iyi performansı verip, en iyi sonuçları almak istiyorum. Bunun için çok çalışmam gerektiğini biliyorum. Varımı yoğumu basketbola yatırdım, o yüzden mutluyum” dedi.

Semih Erden, ligin iddialı takımları Anadolu Efes, Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Medical Park'ın çok iyi kadrolar kurduğuna işaret ederek, “Tabi bunlar kağıt üstünde olan bir güç. Basketbol sahada sonuçlanan bir spor olduğu için şimdiden bir şey söylemek zor. Ama Türkiye liginin şu anda en iyi liglerden bir tanesi olduğunu zaten bütün Avrupa biliyor. Dolayısıyla güzel maçlar ve güzel bir basketbol şöleni olacağına inanıyorum. İnşallah hak eden kazanır” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler