« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vardar: 'Tigana imzalamıyorsa gitsin' demedim

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Altyapı Komitesi Başkanı Sinan Vardar, kulübün resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada, “Tigana imzalamıyorsa gitsin” şeklinde medyada yeralan haberin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Tigana'yı çok beğendiğini belirten Vardar, “Beşiktaş'ın altyapı komitesi başkanı olarak, altyapıya verdiği önemle çok takdir ettiğim Tigana, Beşiktaş'ın başında uzun yıllar görmek istediğim bir teknik direktördür” dedi.
Sinan Vardar, daha önce basında yer alan ve siyah-beyazlı futbolculara ağır eleştiri getiren sözlerinin de yanlış yansıtıldığını, bundan büyük üzüntü duyduğunu açıkladı.

Türk futbolundaki savurganlık ve kurumsallaşamama hastalığından son derece rahatsız olan bir kişi olarak, emekliliğini Türk futbolunda yaşamak isteyen yabancı futbolculara karşı gücünün yettiğince mücadele ettiğini kaydeden Vardar, şu görüşlere yer verdi: “Türk futboluna bu ilkelerle bakan, futbolun içinden gelen bir yönetici olarak, geçtiğimiz günlerde gazetecilerle yaptığım sohbet esnasında yanlış yansıtılan bir ifade kullandım. Bu ifade herhangi bir röportaj ya da açıklama esnasında değil, gazeteci arkadaşlarımızla yapılan dostane bir sohbette sarf edilmiş nüktedan bir söylemdir. Sohbette bulunan gazeteci arkadaşlarımız bunun bir nükte olduğu bilinci ile haber yapmazken, ne yazık ki tecrübesiz, genç muhabir arkadaşımız bu ifademi 'şaka' olduğunu belirterek gazetesine yansıtmıştır.
Bu konudan duyduğum rahatsızlığı ve üzüntüyü kamuoyu ile paylaşmak istedim.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler