Ege Haberleri

  Var mısın yok musun

  Hürriyet Haber
  29.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bucaspor Mersin’de zirveye tutunma savaşı verirken, Karşıyaka Rize’de ilk altının kapısını açmak için ter dökecek. Play-Off hesapları yapan Dardanel ise Samsun’da umut peşinde koşacak.

  BANK Asya 1. Lig’de yer alan üç Ege temsilcisi, bugün zirve yarışındaki konumlarını belirleyecek birbirinden önemli sınavlara çıkacaklar. Son beş maçın üçünü kazanarak üst sıralardan kolay kolay kopmayacağını kanıtlayan Bucaspor Mersin’de ilk iki yolunda umut tazelemeyi amaçlarken, Buca ve Mersin galibiyetleri ile havaya giren Karşıyaka, Rize’de ilk altı kapısını açmanın mücadelesini verecek. Dardanelspor ise Samsun’da, “Yarışta ben de varım” diyebilmek için ter dökecek.

  Üçü de deplasmanda

  Üç takım da deplasmanda puan avına çıkarken, hiç kuşkusuz gözler, teknik kadroda gerçekleşen kan değişikliğin ardından ikide iki yaparak yarışa dört elle sarılan Karşıyaka’nın Ç.Rize sınavında olacak. Son dört haftaya müthiş bir fikstür avantajıyla giren Kaf-Kaf, Y.Rize Şehir Stadı’nda saat 13.30’da başlayacak maçı kazanırsa sadece ilk altının değil, ilk ikinin de en büyük adaylarından biri haline gelecek. Emrah dışında eksiği bulunmayan KSK’nin en büyük şansı son üç maçını kaybeden rakibinin içinde bulunduğu psikolojik çöküntü.

  Fikstür dezavantajı

  Son dört maçın üçüncü deplasmanda oynayacak Bucaspor’u, bugün Mersin’de çok kritik bir 90 dakika bekliyor. Fırtına, Tevfik Sırrı Gür Stadı’nda saat 13.30’da başlayacak karılaşmayı kazandığı taktirde fikstür handikapını biraz olsun hafifletecek ve ilk altıdaki yerini güçlendirecek. Son dört haftada 7 puan alarak Play-Off hesapları yapmaya başlayan Dardanelspor ise Samsun 19 Mayıs Stadı’nda saat 13.30’da başlayacak müsabakadan üç puanla ayrılırsa, sesini iyice yükseltecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı