"Sibel Arna" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Sibel Arna" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Sibel Arna

Var mı bu soruların cevapları

Rüzgar 3 yaşına yaklaşırken, bu döneme has bazı sorular biriktirdim. Üçten fazla soruya mantıklı cevap verene ödül var

Neden 3 yaş ve civarındaki çocuklar denizi havuzdan çok seviyor?
Neden hiçbiri maydanoz, roka, marul, dereotu gibi yeşil yapraklıları yemiyor? Köftenin, çorbanın ya da cacığın içinde bunlardan biri varsa o yemek anneye de çocuğa da zehir oluyor? İnanın pirincin taşını ayıklamak bin kere daha kolay.
Büyüme konusunda aceleci olduklarından mı uyku konusunda hep problem yaratıyorlar?
Acı demenize rağmen yemeleri, sıcak demenize rağmen tutmaları, yüksek demenize rağmen atlamaları bütün 3 yaşındaki çocukların birer süper kahraman olduğunu mu gösteriyor?
Hepsi birer keçi, hepsinde iflah olmaz bir Arnavut damarı… Anladık kişiliklerini ortaya koymaya çalışıyorlar ama anneye babaya itaat bu yaşta hiç mi mümkün değil? Rüzgar Bey her zaman dediğim dedik, çaldığım düdük kafasında. İnatlaştıkça her şey daha da kötüye gidiyor. Ödül ceza kesinlikle işe yaramıyor. En sevdiği şey olan dondurmayla bile kandıramıyorum. Geçen gün “Eğer bu şeftaliyi yemezsen sana dondurma almayacağım” dedim. Ve ilk “Almazsan alma” cevabını yedim bir tokat gibi!
 Paylaşma konusunda iki ileri, bir geri durumundayız. Evden çıkmadan önce uzun uzun konuşuyoruz paylaşmanın ne şahane bir şey olduğunu. Plaja giderken bütün kum oyuncaklarını arkadaşı Kuzey’e vereceği konusunda sözler alıyorum. Karşılaştıkları ilk dakika oyuncakları çekiştirmeye başlıyorlar. Var mı 3 yaşında
olup da paylaşmayı öğrenen?

Beşi bir arada koltuk

Bebek arabanızı küçük
bir hareketle araç koltuğuna, uçak koltuğuna ve hatta mama sandalyesine dönüştüren fonksiyonel Sit’n Stroll Türkiye’ye de geldi. Beşi bir arada özelliğiyle birçok avantaj sağlıyor. Çocuğunuzun
uçak yolculuklarınızda da alışkın olduğu koltuğunda
ve sizin yanınızda uçması, yolculuk bitiminde de bu koltuğun bir bebek arabasına dönüşmesi size hem zamandan tasarruf ettiriyor hem de
büyük kolaylık sağlıyor. Doğrusu ben en çok taksiler gibi çocuk araç koltuğu bulundurmayan araçlarda pusetinizin araba koltuğuna çevrilmesini sevdim.

 

X