Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Vapur eylemcisi' adliyede

  28 Ocak 2007 - 02:47Son Güncelleme : 28 Ocak 2007 - 19:19

  Hrant Dink’in cenazesinde atılan ’Hepimiz Hrant’ız, hepimiz Ermeniyiz’ sloganını protesto etmek için Gelibolu-Lapseki arasında sefer yapan ”Sultantepe” adlı araba vapurunu bomba tehdidiyle bir süre alıkoyan Nihat Acar, adliyeye sevk edildi.

  Gözaltına alınan Acar'ın Çanakkale Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusu tamamlandı. Acar, daha sonra adliyeye sevk edilmek üzere Gelibolu'ya gönderildi.

  ARABALI VAPURDA DÜNKÜ EYLEM

  Sultanepe arabalı vapuru dün saat 23.00’te Gelibolu’dan hareket etti. 20 dakika sonra elindeki Türk bayrağını gemiye asıp kaptan köşküne çıkarak, kaptanı rehin aldı.

  Adının Nihat Acar (36) olduğu ve Gelibolu Hamzakoy’da Ömür büfesini işleten gemi korsanı, Hrant Dink’in cenazesinde atılan ’Hepimiz Hrant’ız, hepimiz Ermeniyiz’ sloganını protesto etmek için eylemi yaptığını söyledi. Sultantepe Vapuru, yarı yoldan geri döndü. Vapurun iskeleye yanaşmasından sonra yolcular serbest bırakıldı.

  Araçların, vapurun dışına çıkışına izin vermeyen ve gemi kaptanını rehin tutan eylemci, aşağıda arabasının yüksek miktarda patlayıcı yüklü olduğunu belirterek tehditler savurdu.

  Basın mensuplarıyla görüşmek isteyen gemi korsanı eylemini 2 saat sürdürdükten sonra saat 01.25 sıralarında polise teslim oldu. Uzman çavuş olarak görev yaptığı Türk Silahlı Kuvvetleri’nden 2002’de atıldığı belirtilen Acar, elinde Türk bayrağı olduğu halde vapuru terketti. Basın mensupları, üzerinde silah bulunmayan ve aracında patlayıcı çıkmayan korsana, eylemi neden yaptığını sorunca, "Vatan için" dedi.

  AVRASYA KAÇIRILMIŞTI

  Trabzon’dan Rusya’nın Soçi limanına giden Avrasya Feribotu, 16 Ocak 1996 silahlı 9 kişi tarafından kaçırıldı. Feribottaki 177 yolcu ve 55 mürettebat rehin alındı. Elemciler tutuklu 250 Çeçen’in serbest bırakılmasını istedi. Karadeniz’de turlayan feribot 19 Ocak günü İstanbul’a geldi. Eylemciler, güvenlik güçleriyle görüştükten sonra teslim oldu.

   

  **Sultanepe arabalı vapuru dün saat 23.00’te Gelibolu’dan hareket etti. 20 dakika sonra elindeki Türk bayrağını gemiye asıp kaptan köşküne çıkarak, kaptanı rehin aldı. Adının Nihat Acar (36) olduğu ve Gelibolu Hamzakoy’da Ömür büfesini işleten gemi korsanı, Hrant Dink’in cenazesinde atılan ’Hepimiz Hrant’ız, hepimiz Ermeniyiz’ sloganını protesto etmek için eylemi yaptığını söyledi. Sultantepe Vapuru, yarı yoldan geri döndü. Vapurun iskeleye yanaşmasından sonra yolcular serbest bırakıldı. Araçların, vapurun dışına çıkışına izin vermeyen ve gemi kaptanını rehin tutan eylemci, aşağıda arabasının yüksek miktarda patlayıcı yüklü olduğunu belirterek tehditler savurdu. Basın mensuplarıyla görüşmek isteyen gemi korsanı eylemini 2 saat sürdürdükten sonra saat 01.25 sıralarında polise teslim oldu. Uzman çavuş olarak görev yaptığı Türk Silahlı Kuvvetleri’nden 2002’de atıldığı belirtilen Acar, elinde Türk bayrağı olduğu halde vapuru terketti. Basın mensupları, üzerinde silah bulunmayan ve aracında patlayıcı çıkmayan korsana, eylemi neden yaptığını sorunca, "Vatan için" dedi.

  Avrasya kaçılmıştı

  Trabzon’dan Rusya’nın Soçi limanına giden Avrasya Feribotu, 16 Ocak 1996 silahlı 9 kişi tarafından kaçırıldı. Feribottaki 177 yolcu ve 55 mürettebat rehin alındı. Elemciler tutuklu 250 Çeçen’in serbest bırakılmasını istedi. Karadeniz’de turlayan feribot 19 Ocak günü İstanbul’a geldi. Eylemciler, güvenlik güçleriyle görüştükten sonra teslim oldu.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 183 Yorum }
  • osman avunduk 28.1.2007 21:46:04
   TERBIYESIZ!
  • ayten aloğlu 28.1.2007 20:34:00
   Takılmış bir plak gibi cenaze törerinde atılan slogana takıldık kaldık.O slogan toplumsal bir tepkiydi, o cenazede binlerce insanın bir anda toplanması toplumsal bir tepkiydi.O cenazede yanlış olan tek birşey vardı."Cenazeye Türk bayrakları ile katılmak isteyenleri geri çevirmeleri veya bayrakları kaldırtmalarıydı.cenazeyi ve atılan sloganı bırakalım da Türkiye üzerinen oynanan oyunları ve birlik ve beraberliğimizi nasıl koruyacağız onu tartışalım.
  • savas cengiz 28.1.2007 17:49:30
   Zurichde arabayla,yolcu tasiyan bir Tramwaya carptim. Tas catlasa belki 150 yolcu anca alir. makinist hasari gormek ve plakami almak icin geldi.tramwayda cizik bile yok.1 dakika surmedi islemibitirdi.bindi gitti.Eve 1 Hafta sonra TL olarak 2.5 milyar ceza geldi. Neymis Tramwayi 1 dakika gorevini yapmaktan alikoymusum,trafigi aksatmisim. verin arkadasa 10milyar ceza bak bakalim vatan icin bidaha bisey yapabiliyormu.
  • korhan yuzbasioglu 28.1.2007 17:37:09
   afferin her türlü pisliği yapın adınada vatan için yaptım deyin..inanınki bu vatan iğreniyor sizlerden
  • Oktay Demir 28.1.2007 17:02:06
   "Vatan için" yapmışmış.Vatandaşı perişan ederek vatan için bir şey yapılamaz.Ordudan atılması her şeyi açıklıyor zaten.
  • ismail alpagut 28.1.2007 16:34:04
   Vatanseverlik adına yapılana bak!
  Sayfa Başı
  Haberleryeni bölümkiralık aşkdiziyeni bölüm fragmanıKiralık Aşk son bölümKara SevdaKara Sevda son bölüm