« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vanlı okçu Avrupa yolcusu

Türkiye Okçuluk şampiyonasında, klasik yay yıldız erkekler kategorisinde, Türkiye ikincisi olan Van Emniyet Müdürlüğü Spor Kulübü Okçuluk Takımı sporcusu İbrahim Ethem Gülaçar, İtalya'da yapılacak müsabakalarda, Türkiye'yi temsil edecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Van'da maddi durumu iyi olmayan, zor koşullarda yaşamını sürdüren 10 nüfuslu Gülaçar ailesinin oğlu olan İbrahim Ethem Gülaçar, nisan ayında yapılan Okçuluk Türkiye Şampiyonasında, klasik yay yıldız erkekler kategorisinde, gümüş madalya kazandı.

İtalya'da 18-23 Mayıs tarihleri arasında yapılacak Avrupa Okçuluk Gençlik Kupası müsabakalarında, Türkiye'yi temsil edecek Gülaçar, Milli Takım kampına katılmak üzere Antalya'ya gitti.

Antalya'ya hareketinden önce AA muhabirine açıklama yapan Gülaçar, milli takım sporcusu ve Türkiye'yi Avrupa'da temsil edecek olmanın, heyecanını yaşadığını ifade etti.

Hedefine çok yaklaştığını ve bu yolda desteğe ihtiyacı olduğunu belirten Gülaçar, “Milli takıma girdiğim için çok mutluyum. Henüz yolun başındayım. Hedefim Avrupa'da da başarılı olmak. İtalya'da yapılacak yarışma, hayatımın dönüm noktası olacak” dedi.
Oğlu ile gurur duyduğunu ifade eden Baba Mevlüt Gülaçar, şöyle konuştu:

“Oğlumun daha da başarılı olacağına inanıyorum. Ben asgari maaşla 10 nüfusun geçimini sağlıyorum. Oğlum yoksulluk içinde bu başarıyı elde etti. Yetkililerden de destek bekliyoruz. Avrupa'dan iyi bir derece ile döneceğine inanıyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz