KONYA HABERLERİ

Vanlı Gazeteciler Konya’yı Gezdi

IHA
04.10.2015 - 14:52Son Güncelleme :

VAN'DA GÖREV YAPAN GAZETECİLERİN 3 GÜNLÜK KONYA GEZİSİ SONA ERDİ.

IHA

Konya Gazeteciler Cemiyeti ve Vangölü Gazeteciler Cemiyeti’nin müşterek olarak düzenlediği, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün de (BYEGM) destek verdiği 3 gün süreli “gazeteci değişim programı” çerçevesinde Konya’ya gelen Van’da görev yapan gazeteciler, Konya’yı gezdi.
Gezi sonunda Konya Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın toplantısında Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, 3 gündür Van’dan gelen gazeteci misafirlerle birlikte olduklarını söyleyerek, “Konya’da yapılan programı tamamlamış bulunuyoruz. Nasip olursa buradan arkadaşlarımızı gara, oradan Ankara, oradan da Van’a geçecekler. Bu üç gün içerisinde geldikleri gün İletişim Fakültesi’ni ziyaret ettik. Orada çok faydalı 2 saat geçirdik. Hem stüdyoları gezdik, hem hocalarımızdan istifade ettik. Aynı gün akşamında şehrimizi tanıtmak amacıyla Meram’da olduk ve orada bir çay sohbetimiz oldu. Ertesi gün sabahında Beyşehir ilçemize ve orada tarihi ve kültürel değeri olan yerleri gezip daha sonra Çumra’ya geçtik. Ardından Mevlana Müzesi’ni dolaştık. Bugün de Bilim Merkezi ve 80 Binde Devr-i Alem Parkı’nı dolaştık” dedi.
Bu programı daha önce Van’da gerçekleştirdiklerini ifade eden Özdemir, “Van’da çok güzel üç gün geçirdik. Böylesine sıkıntılı bir dönemde oraya gittik ve gittikten sonra çok olumlu dönüşler aldık. Hem basın-yayın organlarında yer alması açısından hem de toplumun değişik kesimlerinde bunu haber olarak görenler ya da bizim istişare ettiğimiz insanlar böyle bir dönemde Van’a gitmemizin önemli olduğunu söylediler. Biz de zaten bunun önemini bildiğimiz için bu programın gerçekleşmesini istediğimizi arzu etmiştik” diye konuştu.
Vangölü Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Bekleyen ise, yapılan ziyaretten dolayı memnun kaldıklarını belirterek, “Konya’dan ve Konyalı gazetecilerden gerçekten 3 gün boyunca biz misafirperverliği gördük ve katkısı olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Bu tür organizasyonların da devam etmesini istiyoruz. Çünkü özellikle bu dönemlerde birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu şu dönemde bizim de çok ihtiyacımız vardı” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Vangölü Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Bekleyen, Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir’e plaket hediye etti. Daha sonra Konyalı ve Vanlı gazeteciler hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Vanlı Gazeteciler Konya’yı Gezdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ekim 2015 tarihinde saat 14 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vanlı Gazeteciler Konya’yı Gezdi haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:49
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:24
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:11
Sayfa Başı