Gündem Haberleri

  Vanlı 15 depremzede öğrenci Macaristan'da

  A.A.
  23.08.2012 - 19:13 | Son Güncelleme:

  Vanlı 15 depremzede öğrenci, öğretmenleriyle Macar devletinin daveti üzerine bu ülkeye geldi.

  Geçen yıl Türkiye'yi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Pal Schmmitt tarafından Macaristan'a davet edilen 14 ile 16 yaş arasındaki depremzede 15 öğrencinin eylül ayında başlayacak eğitim ve öğretim dönemine moralli bir şekilde girmeleri amacıyla bu etkinliğin gerçekleştirildiği bildirildi.
  Öğrencilerin başında bulunan Türk öğretmenler Cahit ve Nimet Tansever, AA muhabirine, Macaristan devletinin kendilerine yaptığı bu jestten dolayı çok mutlu olduklarını, bu ülkede öğrencilere gösterilen yakın ilginin çocukların moralini yükselttiğini söyledi.
  Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Janos Hovari'nin bu seyahat programını bizzat organize ettiğini belirten öğretmen Cahit Tansever, Van depremini yaşayan ve derslerinde başarılı olan öğrencilerin Macaristan'a getirildiğini, Macaristan'da moral depolayan öğrencilerin yeni öğretim ve eğitim yılına deprem psikolojisinden uzaklaşmış olarak başlayacağını kaydetti.
  Bu etkinlik için başta Macaristan Cumhurbaşkanı Schmmitt olmak üzere yetkililere teşekkür eden Tansever, 5 Eylül'e kadar Macaristan'da kalacaklarını belirtti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı