Gündem Haberleri

  Van'ın ilk hacı kafilesi geldi

  A.A.
  05.12.2009 - 19:03 | Son Güncelleme:

  Hac ibadetini yerine getirmek için gittikleri kutsal topraklardan dönen Van'ın ilk hacı kafilesini karşılamak isteyenler, havaalanında izdihama neden oldu.

  Cidde'den Ankara'ya giden hacı kafilesi, daha sonra Anadolu Jet'e ait uçakla Ferit Melen Havaalanına geldi.

  Hacıları karşılamaya gelen yakınlarının, alandaki gelen yolcu kısmına girmek istemesi nedeniyle izdiham yaşandı. Çıkan izdiham nedeniyle havaalanının girişindeki kapı camları kırıldı.

  Güvenlik görevlilerinin uzun uğraşı sonucu hacı yakınları, giriş kısmından çıkarıldı.

  Kafileyi karşılamaya gelen İl Müftüsü Nimetullah Arvas, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Van'a ulaşan ilk hacı kafilesinde 135 kişinin bulunduğunu söyledi.
  Hacıların kutsal topraklarda dini vecibelerini yerine getirmenin mutluluğu ve heyecanını yaşadığını anlatan Arvas, “Şimdi ise yurda dönmenin heyecanını yaşıyorlar. Dışarda da karşılamaya gelen ailelerin olması nedeniyle izdiham yaşandı” dedi.

  Kutsal topraklardan dönen Yıldız Odabaşı, hacı olmanın manevi açıdan keyif verici olduğunu ifade ederek, “O topraklarda bulunmak çok güzel. Çok farklı bir duygu. Allah tüm Müslümanlara nasip etsin” diye konuştu.

  Celal Erdemir ise “Dünyanın en mutlu insanı biziz. Kutsal topraklara gittik, hac vazifemizi yerine getirdik. Herkesin bu duyguyu genç yaşta yaşamasını isterim. O topraklarda bulunmanın güzelliğini anlatmak çok zor. İmkanı olan herkesin gitmesi gerekir” dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı