Ege Haberleri

  Van'dan İzmir'e teşekkür geldi

  İZMİR (DHA)
  23.01.2012 - 12:49 | Son Güncelleme:

  Van depreminde hızlı ve koordineli bir şekilde ilk yardımları gönderen Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan'a, Ege Bölgesi Van Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği teşekkür etti.

  Van depreminde ilk yardım elini uzatan, erzak ve donanım desteğinde bulunan Başkan Tartan'a teşekkür eden dernek başkanı Hacıbekiroğlu, “Erciş ve Van'a ilk yardım gönderen Başkan Tartan'a Vanlılar adına teşekkür ediyoruz. Son derece duyarlı ve hassas davranarak, hızlı hareket ederek Vanlı vatandaşlarımıza erzak ve donanım desteğini gönderen ilk Belediye oldu. Depremden sonra İzmir'e göç eden Vanlılara da ilgisini esirgemeyerek yardım elini uzattığı için kendisine minnettarız” dedi.

  Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, eskiden beri süre gelen dostluklarının bulunduğunu ifade ederek, “İyi günde olduğu gibi kötü günde de dostlarımızın yanındaydık. Konak Belediyesi olarak İzmir'den sevgi ve dostluk elimizi Van'daki depremzede vatandaşlarımıza uzatmak insanlık görevimizdi. İhtiyaçlarını gidermede bir nebze de olsa katkımız olduysa ne mutlu bize. Deprem sonrası İzmir'e yerleşen Vanlı vatandaşlarımıza ise elimizden gelen yardımı yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı