Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Van'da Türk bayrağına saldırı

  VAN (A.A)
  17.02.2006 - 15:09 | Son Güncelleme: 17.02.2006 - 15:14

  Van Valiliği'nden yapılan açıklamada, 10 nolu Sağlık Ocağı'nın bahçesinde bulunan Türk Bayrağı'na saldırıda bulunulduğu bildirildi.

  Yazılı açıklamada; bağımsızlığımızın sembolü olan Türk Bayrağı'na 10 nolu Sağlık Ocağı bahçesinde 16 şubat 2006 tarihinde yapılan çirkin saldırının, herkesi derinden yaraladığı ifade edilerek, şunlar belirtildi:

  “İlimizdeki huzur ortamını bozmak ve toplumsal barışı ortadan kaldırmak isteyen çevrelerin bu gibi menfur saldırılarının amacına ulaşması mümkün değildir. Türkiye Cumhuriyeti gücünü ve meşruiyetini vatandaşlarından almaktadır. Vatandaşlarımızın ülkemizin ortak değerleri olan vatanın bölünmezliği ve milletimizin bütünlüğü konusundaki hassasiyeti ve bilinci bu gibi oyunları boşa çıkaracaktır.”

  Güvenlik kuvvetlerinin failleri bulup adli mercilere teslim etmek üzere gerekli çalışmaları yaptığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

  “Olayın faillerinin yakalanması konusunda Vanlı hemşehrilerimizin güvenlik kuvvetlerine gerekli desteği vereceğinden kuşkumuz bulunmamaktadır. Bütün yurttaşlarımızın devletimize güvenmesi, bundan sonra buna benzer çirkin eylemler konusunda uyanık bulunması ve en küçük kuşkulu durumda bile güvenlik kuvvetlerini haberdar etmesi büyük önem taşımaktadır.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı