Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Van'da turiste tecavüz eden 4 kişi yargı önünde

  A.A
  24 Ağustos 2006 - 14:27Son Güncelleme : 24 Ağustos 2006 - 14:27

  Van'ın Muradiye ilçesinde İsviçreli kadın turiste tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklu bulunan 4 kişi, Erciş Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaya başlandı.

  Van'ın Erciş ilçesindeki ilk duruşması öncesinde, Bitlis Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Nimet Sönmez, Cemal Barın, Ramazan Tuaç ve Sabri Kartal, sabah saatlerinde adliyeye getirildi.

  Olası linç girişimine karşın adliye çevresinde geniş güvenlik önlemi alan polis, sanıkları adliyenin arkasındaki kapıdan içeri aldı.

  Haklarında, “Silahlı yağma, cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden mahrum etme” suçlaması bulunan 4 sanığı iki avukat savundu.

  Yaklaşık 2 saat süren duruşmanın ardından mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına, olaya karışan diğer sanıklar Hüseyin Süyür ile Hatice Yıldız hakkında yakalama kararı çıkarılmasına, müştekiler Maria Wütrich ve Jahonnes Martin'in şikayetleri için İsviçre adli makamlarına talimat yazılmasına ve duruşmanın 19 Ekim 2006 tarihine ertelenmesine karar verdi.

  Duruşmanın ardından geniş güvenlik önlemi altında adliyenin arka kapısından cezaevi aracına bindirilen 4 sanık, Bitlis Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

  OLAY

  İsviçreli Maja Maria Wütrich ile erkek arkadaşı Jahonnes Martin, 31 Mayıs 2006'da bisikletle Van'dan Ağrı'nınDoğubayazıt ilçesine ve Kars'a gitmek için Muradiye ilçesine hareket etmiş, kamp yapmak amacıyla durduklarıŞeytan Köprüsü mevkisinde 6 kişinin saldırısına uğramıştı.

  Jahonnes Martin'i darp ederek ellerini bağlayan ve Maja Maria Wütrich'e de tecavüz eden 6 saldırgan, polisin takibi sonucu Şırnak'ın idil ilçesinde yakalanmıştı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı