GeriSpor Van'da su sporları şenlikleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Van'da su sporları şenlikleri

Van'da su sporları şenlikleri
refid:15107716 ilişkili resim dosyası

“Van Denizi Su Sporları Şenlikleri” kapsamında “Tamara Aşkına Yüzme Yarışı” yapıldı.

Valilik tarafından 18-23 Haziran tarihleri arasında düzenlenen “Van Denizi Su Sporları Şenlikleri”, Van Gölü'ndeki çeşitli etkinlikler ile devam ediyor.

Şenlikler kapsamında, Gevaş ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Van Gölü sahilinde “Akdamar Efsanesi”ni canlandırmak amacıyla “Tamara Aşkına Yüzme Yarışması” düzenlendi.

Üç kategoride düzenlenen yarışmaya il dışından 11'i bayan, 24 sporcu ile Vanlı 47 yüzücü olmak üzere toplam 71 kişi katıldı. Van Gölü sahilinden 4 bin 800 metre uzaklıktaki Akdamar Adası'na kadar yüzen yarışmacılar, birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

Çekişmeli geçen ve yaklaşık 50 dakika süren yarış sonunda, yıldızlar kategorisi bayanlarda Zeynep Büşra Önal, erkeklerde Ege Mert Balcı, genç yıldızlar kategorisinde bayanlarda Göksü Demirbağ, erkeklerde Berk Özgür, yetişkinler kategorisinde ise bayanlarda Ayşegül Emir, erkeklerde Giray Akın birinci oldu.

Yarışmacılara ödüllerini Vali Yardımcıları Halil Berk ve Nurullah Ertaş ile Gevaş Kaymakamı Tahsin Aksu verdi.

Vali Yardımcısı Berk, ödül töreninde yaptığı konuşmada, yarışmanın 18-23 Haziran tarihleri arasındaki şenlikler kapsamında, “Akdamar Efsanesi”ni canlandırmak amacıyla düzenlendiğini belirterek, katılımcılara teşekkür etti.

Şenliklerde off-shore ve yelken yarışmalarının yanı sıra, yağlı direkten bayrak alma ve ördek yakalama, rafting, kano ve biatlon yarışmalarının da yapıldığını vurgulayan Berk, şenliğin gelecek yıllarda daha kapsamlı düzenleneceğini sözlerine ekledi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle