VAN HABERLERİ

Van'da 'Kadın Sağlığı Çalıştayı'

DHA
29.03.2016 - 15:46Son Güncelleme :
DHA

VAN,(DHA)-VAN'da Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Türkiye Aile Planlama Vakfı (TAV) tarafından 'Kadın Sağlığı Çalıştayı' düzenlendi.

Toplantıya, akademisyenler, STK temsilcileri ve öğrencilerden oluşan 30 kişi katıldı. Toplantıda üreme sağlığı ve cinsel sağlık konuları temel alınarak sorunlar ve hizmetlerin geliştirilmesine yönelik adımlar paylaşıldı. Toplantı açılışını yapan Van Halk Sağlığı Müdür Uzman Dr. İzzet Çelegen, 'Aile Planlaması' kavramından 'Üreme Sağlığı' kavramına nasıl gelindiğini, 1994 Kahire Uluslararası Nüfus ve Kalkınma Konferansı’nda (ICPD) alınan kararları ve Türkiye’nin de kabul ettiği temel noktaları vurguladı.

Van Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürü Büşra Tapan Soğanda ise Van'da kadın sağlığının durumunu ve kentte yapılan çalışmaları özetledi. Soğanda, Kadın sağlığı alanında sağlık ekibindeki iyileştirmeler sonucu geçmişe nazaran ilerleme kaydettiklerini söyledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Van'da 'Kadın Sağlığı Çalıştayı' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 15 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van'da 'Kadın Sağlığı Çalıştayı' haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı