VAN HABERLERİ

Van'da inşaat sektörü temsilcileriyle toplantı

DHA
06.03.2018 - 11:43Son Güncelleme :
DHA

VAN,(DHA)-VAN'ın Merkez İpekyolu ilçesi Belediyesi organizasyonunda, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanlığı, inşaat sektöründe çalışan mimar, müteahhit, mühendisler, yapı denetim uzmanlarının katılımıyla, inşaat sektörü ile ilgili toplantı yapıldı.
 İpekyolu Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü'nün Koordinasyonunda sektör temsilcileriyle toplantı yapıldı. Toplantıya,  inşaat sektöründe çalışan mimar, müteahhit, mühendisler, yapı denetim uzmanları katıldı. 
Toplantıda, sektör temsilcilerinin uygulamada karşılaştıkları sorunlar, ihtiyaçlar ve talepler ele alınırken, Belediye ve kurum yetkilileri de uyulması gereken kural ve mevzuat hakkında sektör temsilcilerine bilgi verdi.Toplantı ile ilgili açıklama yapan İpekyolu Belediyesi Yapı Kontrol Müdürü Ferda Yavuz,  insanlara ve çevreye verilen rahatsızlığın azaltılması, iş sağlığı-güvenliği ve temizlik gibi konuları ele alınması için böyle bir toplantı gerçekleştirdikmerini belirterek,"Yüklenici ve uygulayıcı firmaların sorumluluklarına özen göstermeleri, bunları yaparken de, cezai şartlar kadar, insani ve vicdani kurallara da dikkat etmeleri gibi konuları anlattık.Sektör temsilcilerinin bu konudaki görüş ve önelerilerini de dinledik." dedi

Toplantıda ayrıca, kentsel gelişimde inşaat sektörünün önemi vurgulanırken, tüm sektörlerin üzerine düşen görevleri yapması da fikir birliğiyle kabul edildi.
FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Van haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Van haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Van'da inşaat sektörü temsilcileriyle toplantı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı