Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Van'da hasar tespiti başladı

  Gülay ÖZEK/ VAN,(DHA)
  27 Ekim 2011 - 16:46Son Güncelleme : 27 Ekim 2011 - 16:46

  Van’da meydana gelen depremin ardından hasar tespit çalışmaları başladı. Çeşitli illerden gelen 200’ü inşaat mühendisi ile 300’ü tekniker olmak üzere toplam 500 kişilik ekip, Van merkezde görev yapıyor.

  Pazara günü meydana gelen depremin ardından evleri hasar gören vatandaşlar binalara girmezken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Eroğan Bayraktar, beraberindeki bilim insanlarıyla basın toplantısı yaptı. Yapılan toplantıda, vatandaşlara "Eğer evlerinizin kolon ve kirişlerinde hasar yoksa evlerinize dönün. Dağıtılan çadırlarıda ihtiyaç sahipleri alsın" çağrısında bulundu. Van Valliği ve kriz merkezlerinde ise hasar tespit başvuru noktaları kuruldu.

  Evlerinde hasar bulunan vatandaşlar burada bulunan merkezlerde isimlerini ve adreslerini yazıp bırakıyorlar. Ardındanda bu başvurular, Van’a gelen 200 mühendis ve 300 tekniker olmak üzere tohlam 500 kişilik ekibe bildiriliyor. Ekiplerde yapılan başvurulara göre evlerde oturulabilinir veya oturulamaz raporu veriyor. Yetkililer böylelikle oturulabilir raporu verilen evlere vatandaşlar yerleştiği takdirde, gelen çadırların da ihtyaç sahiplerine gideceğini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı