Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Van'da DTP'li başkan törene katılmadı

  Murat ÇAĞLAR/VAN, (DHA)
  30 Ağustos 2009 - 15:41Son Güncelleme : 30 Ağustos 2009 - 15:41

  30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlanırken, Van'da düzenlenen törenlere Belediye Başkanı DTP'li Bekir Kaya katılmadı ve temsilci de göndermedi.

  Van'daki kutlamalar Valilik önündeki Atatürk Anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı. Çelenk koyma törenine Van Valisi Münir Karaloğlu, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Nazım Altıntaş Kurum amirleri ve Komutanlar katıldı. Belediye Başkanı DTP'li Bekir Kaya buradaki törene gelmedi ve belediyeyi temsil eden kimse de bulunmadı.

  Hakkari'deki kutlamaya Belediye Başkanı DTP'li Fadıl Bedirhanoğlu, zabıta görevlilerinin korumasında geldi. Vali Muammer Türker, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Lokman Ekinci ve DTP’li Başkan Bedirhanoğlu valilik binasından birlikte çıktı. Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti. Askeri bando takımı ve askeri araçların tören geçişi izlendi. Belediye Başkanı Bedirhanoğlu, Vali Türker’den müsaade isteyip tören alanından ayrılmak için tokalaştı. Bedirhanoğlu, Tugay Komutanı Tuğgeneral Ekinci’yle de tokalaşmak istedi ancak komutanın yüzüne bakmadı. Başkan Bedihanoğlu, Ornduevi'nde tebriklerin kabulünde bulunmadı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı