VAN HABERLERİ

Vanda Dershanelerin Okula Dönüşme Süreci Başladı

IHA
05.09.2015 - 16:09Son Güncelleme : 05.09.2015 - 16:10

TÜRKİYE’DE DERSHANELERİN ÖZEL OKULLARA DÖNÜŞMESİ KAPSAMINDA BAŞLATILAN ÇALIŞMALAR NETİCESİNDE VAN’DA DA BAZI DERSHANELER İŞE TABELALARINI DEĞİŞTİRMEKLE BAŞLADI.

IHA

Türkiye’de dershanelerin özel okullara dönüşmesi kapsamında başlatılan çalışmalar neticesinde Van’da da bazı dershaneler işe tabelalarını değiştirmekle başladı.
Türkiye’nin gündemini uzun süre meşgul eden dershanelerin özel okula dönüştürülmesi konusu Anayasa Mahkemesi’nin iptal kararı ile sona erdi. Anayasa Mahkemesi’nin, dershanelerin kapatılmasını öngören yasal düzenlemeyi iptali ’dershane’ ibaresi yürürlükteki tüm kanunlardan çıkarılmış oldu. Bu doğrultuda dershanelerin özel okullara dönüşmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’na yapmış oldukları başvurular doğrultusunda birçok dershane özel okula dönüşümünü tamamladı. Van’da da özel eğitim kurumuna geçmek için başvuruda bulunan dershaneler işe tabelalarını değiştirmekle başladılar. Van başta olmak üzere Türkiye genelinde okula dönüşmeyen dershanelerin kapatılacağı, Van’da bu dönüşüme geçmeyen dershanelerin olduğu gerekçesi ile kapatılacağı öğrenildi. Van’da kaç dershanenin özel okula dönüştüğü konusunda net bir rakam bilinmezken, dönüşümü kabul eden dershanelerin ise zaman kaybetmeden değişim çalışmalarına start verdikleri görüldü.
Dönüşüm projesi kapsamında Van’da Uğur Dershaneleri de ruhsatını alarak kentin ilk temel lisesi olma unvanına kavuştu. 7 Temmuz 2015 tarihi itibari ile okul ruhsatını alan Uğur Dershanesi, dershane tabelasını indirerek Uğur Okulları tabelalarını astı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Vanda Dershanelerin Okula Dönüşme Süreci Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Eylül 2015 tarihinde saat 16 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vanda Dershanelerin Okula Dönüşme Süreci Başladı haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:13
  • Guneş
   05:50
  • Öğle
   12:09
  • İkindi
   15:32
  • Akşam
   18:06
  • Yatsı
   19:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı