Gündem Haberleri

  Van'da Başbakan önlemleri

  Osman BEKLEYEN/VAN, (DHA)
  30.10.2008 - 13:57 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüzdeki cumartesi günü Van’a ziyareti öncesi hazırlıklar devam ediyor. Erdoğan’ın geçiş güzergahındaki yollar asfaltlanırken, önemli görülen noktalara ekstra MOBESE kameraları yerleştiriliyor. Polis, güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkarırken, çevre illerden takviye ekipler de Van'da görev yapacak.

  Okul, yurt, öğretmenevi, spor tesisleri, sağlak merkezi gibi toplam 138 kuruluşun toplu açılışını yapmak üzere Van'a gidecek Başbakan Erdoğan'ın, geçiş güzergahı ve konuşma yapacağı Beşyol Mevkii'ne toplam 189 hareketli ve sabit MOBESE kamerası monte ediliyor. Telekom ekipleri kameraların yetişmesi için gece gündüz çalışıyor. Deneme yayınlarından olumlu sonuç alınırken, kamera örüntüleri Van Emniyet Müdürlüğü’nden izlenmeye başlandı.

  Kentin giriş çıkış noktalarında da fazladan kontrol noktaları oluşturuldu. Erdoğan'ın konuşma yapacağı alanda güvenliğin sağlanması için çevre illerden takviye polis ekipleri istendi. Keskin nişancılar Başbakan Erdoğan’ın konuşacağı alanın çevresindeki yüksek binalarda görev yapacak, havadan helikopterler koruma yapacak. Şehir merkezindeki en önemli cadde olan Cumhuriyet Caddesi, Başbakan’ın ziyaretine 2 gün kala trafiğe kapatılıdı. Belediye bazı yollarda da asfaltlama çalışması başlattı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı