Gündem Haberleri

  Van'da askeri lojmanlara saldırı

  Feyat ERDEMİR/Fahrettin GÖK/VAN, (DHA)
  31.08.2006 - 07:51 | Son Güncelleme:

  Van'da, Seyit Fehim Arvasi Mahallesi Erek Dağı Caddesi üzerinde bulunan askeri lojmanlara bölücü terör örgütü PKK'lı teröristlerce uzun namlulu silahlarla bir saldırı düzenlendi. Saldırıda, bir askerin ayağından hafif yaralandığı belirtilirken, olayı gerçekleştirdikleri tahmin edilen 2 kişi silahlarıyla birlikte yakalandı.

  Seyit Fehim Arvasi Mahallesi'nde bulunan ve büyük bölümü askerlere, bir bölümü de polislere ait olan lojmanlara, bu akşam saat 21.20 sıralarında bir saldırı düzenlendi. PKK'lı teröristlerin uzun namlulu ve otomotik silahlarla düzenlediği saldırıya, nöbetçi askerler ateşle karşılık verdi. Yaklaşık 5 dakika süren çatışmada 1 askerin yaralandığı belirtilirken, PKK'lı teröristler, karanlıktan yararlanarak kaçtı. Bölgede, geniş güvenlik önlemleri alan polis, Bostaniçi beldesine doğru kaçmaya çalışan ve eşgallere uyan bir otomobili takibe alarak kent merkezi dışında durdurmayı başardı.
  Araçta bulunan ve etkisiz hale getirilen 2 kişinin silahlı oldukları öğrenilirken, saldırıyı da bu kişilerin gerçekleştirdiği tahmin ediliyor. Saldırının yapıldığı bölgede ise geniş güvenlik önlemleri alındı.

  İKİ KİŞİ GÖZALTINDA

  Emniyet Müdürü M. Salih Kesmez, saldırının 3 kişi tarafından gerçekleştirildiğini, gözaltına alınan 2 kişinin ise olayla ilgilerinin araştırıldığını söyledi. Kesmez saldırının nöbetçi kulübesine yönelik yapıldığını belirterek, “Cumhuriyet Polis Merkezi'mizin arkasında bulunan askeri lojmanlardaki nöbetçiye silahla taciz ateşi yapıldı. 1 askerimiz hafif şekilde ayağından yaralı. Orada bulunan askeri birlik ve bizim polis arkadaşlarımız tarafından anında karşılık verildi. Saldırganlar dağa doğru kaçtılar. Arkadaşlarımız takip ettiler. Şu anda mahalle aralarına saklandıklarını tahmin ediyoruz. Arkadaşlarımız şu anda operasyon yapıyorlar. Olay yerinde şu ana kadar 30-40 boş kaleşnikof mermisi bulduk. saldırıda sadece kaleşnikof silah kullanılmış, el bombası kullanılmamış. 2 kişi gözaltında bulunuyor. Bunların olayla ilgilerinin olup olmadığı şu anda belli değil. Saldırı 2 ayrı noktadan gerçekleştirilmiş” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı