ANKARA HABERLERİ

Van'a eğitim desteği

Hürriyet Haber
31.03.2017 - 13:37Son Güncelleme :

Ankara merkezli Beşiktaşlı Sanayici İş Adamları ve Yatırımcıları Derneği (BESİYAD), Van Erciş’teki Cumhuriyet İlkokulu’na kıyafet yardımı götürdü. Forma, atkı ve eşofman takımından oluşan setler 500 öğrenciye dağıtıldı.

Hürriyet Haber

Van’ın Erciş ilçesindeki Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine kıyafet yardımı yapan BESİYAD üyeleri, 500 çocuğa forma, atkı ve eşofman takımından oluşan zetleri dağıttı. Hediyelerini alan öğrenciler, okullarına ziyaret gelen Ankaralı iş adamlarına özel bir gösteri sundu. Dernek olarak Cumhuriyet İlkokulu’na küçük bir dokunuş yapmak istediklerini belirten BESİYAD Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Köker, “Spor ve eğitim birbirinde ayrı düşünülemez, bu anlamda farkındalığı artırarak spor-eğitim işbirliğini güçlendirmeyi amaçlıyoruz” dedi. Dernek üyesi Ahmet Münir Yaşar da BESİYAD’ın temel amaçlarından birinin de eğitime destek olduğunu vurguladı.

TEZAHÜRATLI TEŞEKKÜR

Ziyarette, Beşiktaş taraftarı Vanlı öğrenciler, Kulüp Başkanı Fikret Orman’a iletmek üzere kendi besteledikleri tezahüratı seslendirdi. BESİYAD üyeleri, daha önce de Mamak’ta bulunan Misket Ortaokulu’na yardım elini uzatmıştı. Dernek Başkanı Hikmet Köker ve beraberindeki heyet, okuldaki 800 öğrencilye kışlık kıyafet, diş macunu ve diş fırçası dağıtmıştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Van'a eğitim desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 13 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van'a eğitim desteği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı