GeriSpor Van'a bir destek de V1 Challenge’tan
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Van'a bir destek de V1 Challenge’tan

V1 Challenge’ın altıncı yarışı 29 Ekim Cumartesi akşamı İzmir Pınarbaşı Ülkü Yarış Pisti’nde koşuldu. Dağhan Ünlüdoğan’ın zaferiyle sonuçlanan yarışta, ilk üçe giren pilotlar kazandıkları para ödüllerini, deprem bölgesinde bulunan ve zor günler geçiren depremzedelere gönderme kararı aldı.

Motorsporlarına yeni bir soluk getiren, V1 Challenge’ın 2011 sezonu altıncı ayak yarışı 29 Ekim Cumartesi akşamı İzmir Pınarbaşı Ülkü Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi. Genç ve güzel Rus pilot Inessa Tushkanova ve sezonun bitmesine bir yarış kala Türkiye Ralli Şampiyonluğu’nu garantileyen Yağız Avcı’nın konuk pilot olarak yarıştığı V1 Challenge’ta alanı dolduran seyirciler, pilotların sergilediği yüksek performans ve görsel şovlarla coştu.

VOLKICAR’ların başrolde olduğu V1 Challenge’ın İzmir ayağında yarışmacılar  altışarlı gruplar halinde yarıştı. Her altılı grup yarışını kazanan üç pilot bir üst gruba çıktı. Bu yarışların sonuçlarına göre Can Tolon, Menderes Okur, Kadir Akça  ve sıralama turlarında en iyi zamana imza atan Yağız Avcı, Dağhan Ünlüdoğan ve Burak Çukurova, finalde yarışmaya hak kazandı. Bu altı hızlı pilot on turluk yarışta kozlarını paylaştı ve Dağhan Ünlüdoğan damalı bayrağın altından geçen ilk pilot oldu.

Carrefoursa Karşıyaka destekli aracıyla zafere ulaşan Dağhan Ünlüdoğan’ın ardından ikinciliği Active Academy pilotu Can Tolon, üçüncülüğü ise konuk pilot olarak yarışan Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı kazandı. V1 Challenge’ın ödüllendirme sistemi gereği, Dağhan Ünlüdoğan 3 bin TL, Can Tolon 2 bin TL ve Yağız Avcı da bin TL’lik para ödülünün sahibi oldu. Pilotlar kazanmış oldukları ödülllerini deprem felaketinin yaşandığı Van’daki depremzedelere bağışladılar.
Lassa, Telia Sonera, ISS Catering Services’in co-sponsorluk yaptığı V1 Challenge’ta Vakkorama, CMS, Power FM ve Medline destek co-sponsoru olarak katkı yapıyor. Yurtiçi Kargo, Tefal, Team 47, KYK, Ece Türkiye A.Ş, Derimod, Kaşmir Halı, Polimeks İnşaat, Serencebey, Active Academy, TV8, Little Ceasers, Nescafe Xpress, Dedeman, MSA gibi sektörlerinin önde gelen şirketleri ise araç sponsorluğu yapıyor

V1 CHALLENGE İZMİR YARIŞI SONUÇLARI
Sıra Pilot Araç Puan
1 Dağhan Ünlüdoğan Carrefoursa Karşıyaka 20
2 Can Tolon Active Academy 17
3 Yağız Avcı Celebrity -
4 Burak Çukurova Iss Catering 13
5 Kadir Akça Yurtiçi Kargo 11

V1 CHALLENGE GENEL KLASMAN
Sıra Pilot Araç 1. Yarış 2. Yarış 3. Yarış 4. Yarış 5. Yarış 6. Yarış Toplam Puan
1 Burak Çukurova ISS Catering 15 13 13 20 17 13 91
2 Dağhan Ünlüdoğan Ece Türkiye A.Ş. 17 11 15 15 11 20 89
3 Can Dara Tolon Active Academy 9 17 - - 20 17 63


Yorumları Göster
Yorumları Gizle