« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Van'a 'Aslan' gibi ziyaret

Van’a gelen Galatasaray’ın erkek, kadın ve engelli basketbol takımlarının oyuncuları, günü sonunda gösteri maçları yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

G.SARAY BASKETBOL TAKIMLARINA VAN'DA SEVGİ SELİ - Adem KABAYEL'in objektifinden

Galatasaray Kulübü'nün, tekerlekli sandalye erkek ve kadın basketbol takımı oyuncuları “Van İçin 1'iz” sosyal projesi kapsamında Van'da gösteri maçı yaptı.

Proje kapsamında Van'a gelen Galatasaray Spor Kulübü Sportif A.Ş. Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan, yönetim kurulu üyeleri Sedat Doğan ve Emir Sarıgül ile sarı kırmızılı sporcular, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile Van Rescate Otel'de yemekte buluştu.

Arıboğan, yemekte Bakan Şahin'e 52 numaralı Galatasaray forması hediye etti.

Bakan Şahin, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın Türkiye'nin önemli kulüplerinden birisi olduğuna değinerek, sarı kırmızılıların Van'a gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Galatasaray başta olmak üzere Türkiye'deki diğer kulüplerin ülkenin herhangi bir yerinde meydana gelen bir sıkıntıda onu paylaşma sorumluluğunu yerine getirdiğini ifade eden Şahin, şunları söyledi: “Galatasaray takımının “Van için 1'iz” projesiyle bugün Van'da olması bu duygunun bir ifadesidir. Van'daki insanımızın gününü ve geleceğini daha mutlu kılmak için, gençlerimizin umudunu güçlendirmek için bu yolculuğu gerçekleştirdiler. Spor hayatımızın bir parçası. Sporla hayatın anlamlaşması, güzelleşmesi lazım. Galatasaray bu anlamda buraya renk kattı.”

Galatasaray Kulübü yöneticileri daha sonra Vali Münir Karaloğulu'na da ziyarette bulunarak, kendisine 65 numaralı Galatasaray forması hediye etti. Karaloğlu ise Glatasaraylı yöneticilere plaket verdi.

Valilik ziyaretinin ardından Güzel Sanatlar Anadolu ve Spor Lisesi spor salonunda Galatasaray tekerlekli sandalye erkek ve kadın basketbol takımı gösteri maçı yaptı. Maça Vanlı Galatasaray taraftarlar yoğun ilgi gösterdi. Maç sonunda basketbolcular, sevenleriyle hatıra fotoğrafı çektirip imza dağıttı.

Gösteri maçını Vali Karaloğlu ile Arıboğan, Galatasaray Yönetim Kurulu üyeleri Sedat Doğan, Emir Sarıgül de izledi.

DEPREMZEDELER ZİYARET EDİLDİ


Bunları da Beğenebilirsiniz