Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Van ve Erciş’e kadın vaiz

  Turan YILMAZ / ANKARA
  30 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 30 Ekim 2011 - 01:07

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, deprem bölgesi Van ve Erciş’e çevre illerden din adamları gönderildiğini belirterek, “ Muş müftümüzün başkanlık ettiği bu din görevlilerimiz arasında, depremden etkilenen Van ve Ercişli kadınlarla ilgilenmek üzere kadın vaizlerimiz de bulunuyor” dedi.

  Deprem bölgesinde 14 caminin hasar gördüğünü belirten Bozdağ, “Bunlardan ağır hasar görenlerin yerlerine yenilerinin yapılması, hafif hasarlıların da onarılıp yeniden ibadete açılmaları konusunda Diyanet İşleri Başkanlığımız hemen çalışma başlattı” diye konuştu.
  Vekâletle kurban
  Bekir Bozdağ, hem Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, hem de Diyanet Vakfı’nın bölgeye yardım amacıyla kampanyalar başlattığını hatırlattı. Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kampanyasıyla, vekalet yoluyla Van ve Erciş’te kesilecek kurbanların, doğrudan depremzedelere dağıtılacağını, kesim ve dağıtımı Et ve Balık Kurumu’nun yapacağını söyledi. Bozdağ, 12 öğrencinin yaşamını yitirdiği Arvasi Kuran Kursu’nda, tatilde olunduğu için daha büyük bir facianın önlendiğini belirterek, “Orada 40 öğrencimiz vardı. Başka kurslara kaydırdık” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı