VAN HABERLERİ

Van Turizm Ve Seyahat Fuarı’nda Kardeşlik Mesajı

IHA
12.09.2015 - 16:55Son Güncelleme :

VAN TURİZM VE SEYAHAT FUARI

IHA

Van’da, 6. sı düzenlenen Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılan Çanakkale Kültür ve Turizm İl Müdürü Kemal Dokuz, son günlerde yaşanan olayların herkesi derinden üzdüğünü vurgulayarak, “Yüzyıl önce birlik ve beraberliğimizi Çanakkale’de nasıl sergilediysek, bugünde o Çanakkale ruhunu sergilememiz gerekiyor” dedi.
Ajans Asya Fuarcılık tarafından Ortadoğu EXPO Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat Fuarı’na Van’ın dışında 24 ilin Kültür ve Turizm Müdürlükleri, seyahat acenteleri ve oteller katıldı. İki gün önce açılışı yapılan fuarın diğer yıllara göre sönük geçtiğini belirten firma yetkilileri, ancak her şeye rağmen fuarın hedefine ulaştığını söylediler. Türkiye’nin en batısı Çanakkale’den Türkiye’nin en doğusu Van’a birlik ve beraberlik mesajları verebilmek adına katıldıklarını ifade eden Çanakkale Kültür ve Turizm İl Müdürü Kemal Dokuz, fuarın genel anlamda iyi geçtiğini söyledi. Fuara daha çok onur konuğu olarak katıldıklarını ifade eden Dokuz, “Son günlerdeki olaylarla birlikte Çanakkele ruhunun ne kadar bir önem arz ettiğini daha iyi anlamamız gerekiyor. Yüz yıl önceki savaşta Osmanlı coğrafyasının hakim olduğu tüm topraklarda; Van’dan, Hakkari’den, Iğdır’dan, Ardahan’dan, Kars’tan, Çanakkale’den, İzmir’den, Trabzon’dan, Ankara’dan, Bosna’dan, Kırım’dan, Kerkük’ten, Musul’dan kısacası dünyanın dört bir tarafından Çanakkale’ye koştular. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle buralara koştular. Dünyanın emperyalist idaresi ve iradelerine karşı bir dik duruş sergileyip, destan yazdılar. İşte bu birlik ve beraberliğimizi yüzyıl önce nasıl sergilediysek, bu günde bu milletin evlatları olarak bizler, aynı durumu Çanakkale ruhunu sergilememiz gerekiyor. Bunu Van’dan haykırmak, bu birlik ve beraberliğimizin sesini yükseltmek için geldik. Çanakkale’de Vanlı Ahmet ile Çanakkaleli Mehmet koyun koyuna yatıyor” dedi.
Afişlerde Türkçe ve Kürtçe mesajlara yer vererek herkese ulaşmak istediklerini dile getiren Dokuz, “Türkçe’yi her bir vatandaşımız bilemeyebiliyor. Bütün milletimizin her bir ferdine ulaşmak, bu mesajlardan bu topraklarda yaşayan her bir kardeşimizin, her bir vatandaşımızın faydalanabilmesi ve anlayabilmesi için böyle bir yolu tercih etik. Bu milletin evlatlarını bir binanın tuğlaları gibi, kenetlenmiş bir elin parmakları gibi düşünmemiz gerekiyor. Bizler fuarda bunları dile getirdik ve iyi tepkiler aldığımızı gördük. İnşallah ileriki süreçte Çanakkale ruhu ve Çanakkale vurgusunun birliğimize ve beraberliğimize hizmet edeceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Van Turizm Ve Seyahat Fuarı’nda Kardeşlik Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Eylül 2015 tarihinde saat 16 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van Turizm Ve Seyahat Fuarı’nda Kardeşlik Mesajı haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   04:33
  • Guneş
   06:10
  • Öğle
   12:03
  • İkindi
   15:09
  • Akşam
   17:34
  • Yatsı
   18:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı