VAN HABERLERİ

Van TSO’dan Anlamlı Anma

IHA
12.10.2015 - 10:11Son Güncelleme :

VAN TSO ÇALIŞANLARI, ANKARA'DAKİ PATLAMADA HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN SAYGI DURUŞUNDA BULUNARAK MESAİYE BAŞLADI.

IHA

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Başkanlığı ve personeli, Ankara’da ölenlerin anısına sabah saatlerinde saygı duruşunda bulunarak mesaiye öyle başladılar.
Ankara’da düzenlenecek olan Barış, Emek ve Demokrasi Mitingi öncesi yaşanan patlamaya tepkiler sürerken, Van TSO ölenlerin anısına bir etkinlik gerçekleştirdi. Van TSO Başkanı Necdet Takva ve çalışanlar, mesaiye başlamadan önce yaşanan patlamada hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundular. Daha sonra konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Necdet Takva, “Barış emek ve demokrasi yürüyüşü öncesi patlama oldu. Oradaki insanlar bu patlamaya maruz kaldı. Sabah itibari ile aldığımız bilgi, 102 kişinin otopsisinin tamamlandığı, ama henüz paramparça olan bedenlerin otopsisinin de DNA testinin 3-4 gün sürebileceği ihtimali ile yüzden fazla insanımız hayatını kaybetti. Tabi Türkiye’nin her ilinden insanlar gitmişti, işte Van’dan da giden arkadaşlarımız vardı. Hayatını kaybeden insanlarımız vardı. Buradaki insanlar sabah itibari ile kendi memleketlerine, kendi ailelerine teslim edilmek suretiyle gönderiliyor. Sebep ne olursa olsun, bu şekilde hunharca, bu şekilde insanların arasına dalmak suretiyle bombalayarak, bedenleri paramparça ederek, çoğu gencecik insanlar. 9 yaşında babasıyla birlikte hayatını kaybeden insanlar var. Bunu yorumlamak, buna bir anlam addetmek açıkçası mantıklı gelmiyor. Tabi bütün bu olup bitenlere karşı da kayıtsız kalmamak gerekiyor. Hayatın her alanında insanlar buna bir tepki oluşturmak durumundalar. Bizde Van TSO olarak bugün sabah itibari ile mesaiye başlamadan cumartesi günü hayatını kaybeden bu insanlarımız anısına bir dakikalık saygı duruşu şeklinde bir etkinlik düzenledik. Hakikaten çok vahim bir durum. Türkiye’de birçok şey oluyor, ama Ankara’nın göbeğinde, başkentler çok güvenli yerlerdir. Bütün büyükelçilikler oradadır. Güpegündüz hafta sonu ve öncesinden bilinen bir etkinlik, bu şekilde insan hayatına kastedilmesi anlaşılabilir değil. Bu bizim borcumuzdur, onları unutmayacağız. Hiçbirini unutmayacağız. Bu tür olaylardan etkilenmemek mümkün değil. Daha önceki acılarımız kapanmadan bu hafta sonu da acı ile geçirdik” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Van TSO’dan Anlamlı Anma hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 10 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van TSO’dan Anlamlı Anma haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ
20 Kasım 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:05
 • Guneş
  06:47
 • Öğle
  12:03
 • İkindi
  14:41
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:28
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı