VAN HABERLERİ

Van SMMMO 20. Oda Meclisi Toplantısı

IHA
05.09.2015 - 15:11Son Güncelleme :

SMMMO BAŞKANI İBRAHİM ŞAHİN, YAŞANAN ÇATIŞMALI SÜRECİN BİRAN ÖNCE BİTMESİNİ BEKLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Van Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirleri Odası (SMMMO) 20’nci Meclis Toplantısı’nı düzenlediği program ile gerçekleştirdi.
SMMMO konferans salonunda düzenlenen toplantısı meclis başkanı ve üyelerinin yerini almaları, açılış ve yoklamanın yapılması ile başladı. SMMMO Başkanı İbrahim Şahin’in açılış konuşması ile devam eden programda Şahin, yaşanan çatışmalı sürecin biran önce bitmesi temennileri ile sözlerine başladı. Çok sıcak bir ortamdan geçtiklerini ifade eden Şahin, ülkenin şuan içinde bulunduğu durum hiçte hoş bir durum olmadığını dile getirdi. Şahin, “Süreç çok hızlı devam ediyor, oda olarak bir çok platformda barış ve huzur adına bu kentin dinamiklerine katkı sunmaktayız. Bize düşen ülkemizin sorunlardan sıkıntılardan kurtulması adına mücadele etmek. 7 Haziran’dan sonra ülkemizin içinde bulunduğu durumu kaygı ile takip etmekteyiz. Burada Türkiye halklarına teşekkür ediyoruz. Neden çünkü siyasetçilerin önünde oldukları için teşekkür ediyoruz. Şuanda maalesef siyasetçiler ülkemizi inanılmaz büyük bir sıkıntıya sokarak, ülkenin hem ekonomik kaynaklarını hem de sosyal, siyasal ve mali bütün değerlerini alt üst etmişlerdir. Bunu söylememek doğru olmaz diye düşünüyorum. Böyle bir ortamdan dolayı Hakkari’deki üyelerimiz yolu göze alarak gelemediler. Hem gündem sıcak hem de bizim mesleğimizin sorunları çok sıcak. Geçtiğimiz aylarda 75’nci Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda mesleğimiz ile ilgili çok ciddi sorunlar tartışıldı. Hemen hemen her oda başkanı söz alarak görüşlerini beyan ettiler” dedi.
75’nci Başkanlar Kurulu Toplantısı’nın içeriği ile de bilgiler veren İbrahim Şahin, 20’nci oda meclisinin çalışmalarına başarılar diledi. Yapılan konuşmanın ardından toplantı, kooperatif işlemlerinin sanayi.net sitesinden yapılanması, e-defter ile ilgili uygulamalar, mükellef sözleşmeleri ile defter kaymalarındaki haksız rekabetin önlenebilmesi, komisyonlar ve temsilciliklerin çalışmaları ile sorunları, meclis toplantılarına katılmayan üyelerin durum gibi konuların görüşülmesi ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Van SMMMO 20. Oda Meclisi Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Eylül 2015 tarihinde saat 15 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van SMMMO 20. Oda Meclisi Toplantısı haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:39
  • Guneş
   06:16
  • Öğle
   12:02
  • İkindi
   15:03
  • Akşam
   17:26
  • Yatsı
   18:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı