Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Van polis merkezinde patlama

  Hürriyet Haber
  31 Ekim 2005 - 19:39Son Güncelleme : 31 Ekim 2005 - 19:39

  Van Emniyet Müdürü Tacettin Kurt, İpekyolu Caddesi'ndeki Erek Polis Merkezi'nde meydana gelen patlamayla ilgili olarak, “Şu an bir şey diyemiyorum, ama muhtemelen bir ses bombası olabilir” dedi.

  Lojmanına 20 metre mesafedeki Erek Polis Merkezi'nde saat 16.40 sıralarında meydana gelen patlamadan sonra olay yerinde incelemelerde bulunan Kurt, gazetecilere yaptığı açıklamada, konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi.
  Kurt, patlayıcının türü konusunda henüz kesin bir sonuç elde edilmediğini, ancak bir ses bombası olma ihtimali üzerinde durulduğunu kaydetti.

  Patlayıcının türünün teknik incelemeden sonra belli olacağını vurgulayan Kurt, “Burası bir karakol. Çok insan girip çıkıyor. Bu nedenle patlayıcının kim veya kimler tarafından bırakıldığını bilmiyoruz. İdari büro içerisinde meydana gelen patlama sonrası odaların duvarında hasar var. Bunun haricinde arkadaşlarımızda can kaybı ya da yaralanma yok” diye konuştu. Kurt, olayla ilgili geniş çaplı bir arama başlatıldığını ve şüpheli şahıslar üzerindeki çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi.
  (AA)
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı