Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Van Persie'yi isyan ettiren olay!

Fenerbahçeli Robin van Persie, Beşiktaş maçında ısrarla taç çizgisinin kenarında ısınmak istemesinin nedenini açıkladı.

Ahmet ERCANLAR - Fotoğraflar: Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş- Fenerbahçe karşılaşmasının en çok tartışılan olaylarından biri Robin van Persie’nin ısınma antrenmanı için daha önceden belirlenen alanın dışına çıkıp, taç çizgisinin kenarında ısınmak istemesiydi.

Saha komiseri ve dördüncü hakem Özgür Yankaya'nın uyarılarına rağmen Hollandalı futbolcu, ısınma hareketlerine taç çizgisinin yanında devam etti.

Van Persieyi isyan ettiren olay
Bunun üzerine Yankaya, Fenerbahçe Futbol Takımı İdari Menajeri Hasan Çetinkaya'dan (üstte) yardım istedi. Çetinkaya'nın tüm ısrarlarına rağmen ısınan diğer futbolcuların yanına gitmeyen ve ısınma hareketlerine devam eden Van Persie, siyah-beyazlı taraftarlardan da tepki aldı.

Van Persieyi isyan ettiren olay

VAN PERSIE'Yİ GÖREN İSMAİL DE O BÖLGEYE GİTTİ
Van Persie'nin taç çizgisi kenarında ısındığını gören Beşiktaşlı İsmail Köybaşı da, taraftarların "İsmail çizgiye" şeklinde bağırmaları üzerine Hollandalı oyuncunun yanına gelip ısınma hareketlerini burada sürdürdü.

Peki Van Persie neden taç çizgisi kenarında ısınmak istedi ve bunda ısrar etti? Bu sorunun yanıtını araştırdık ve cevabına ulaştık.

Hollandalı yıldız, yanına gelen stat görevlisine, 4. hakeme ve Fenerbahçe teknik heyetine olayla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"Ben burada çimler varken neden tartan pistteki bir halının üzerinde ısınayım? Ya orada sakatlanırsam..."Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler