VAN HABERLERİ

Van Kalesi Kıyı Şeridi Temizleniyor

IHA
08.09.2015 - 13:01Son Güncelleme :

VAN KALESİ KIYI ŞERİDİ TEMİZLENİYOR

IHA

Van merkez İpekyolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, yeni mesire ve ağaçlandırma alanları açmak amacıyla, Van Kalesi arkasında bulunan sahil çevresi ve sazlık alanda çevre temizleme çalışmalarına başladı.
İpekyolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilçede az bulunan mesire alanlarına yenisinin eklenmesi ve ağaçlandırma çalışmalarına katkı sunmak amacıyla, Van Kalesi arkasında bulunan sahil çevresi ve sazlık alanında çevre temizleme çalışmalarına başladı. İlk etapta belediyeye bağlı iş makineleri çevreye atılan hafriyat çöplerini toplanırken, geliştirilecek mesire ve ağaçlandırma projesi kapsamında çevre düzenleme çalışmaları sürdürülecek. İpekyolu Belediye Eşbaşkanı Veysel Keser, Eşbaşkan Yardımcısı Halis Çakır ve belediye meclis üyelerinden oluşan heyet yapılan temizlik çalışmaları yerinde incelediler. İpekyolu Belediye Eşbaşkan yardımcısı Halis Çakır burada yaptığı açıklamada, çalışmaların amacı, sahilde çöp merkezi olarak kullanılan alanı çöp merkezi olmaktan kurtarıp, yeşil alan projesini hayata geçirmek olduğunu dile getirdi. Çakır, “Burası bir yeşil alan veya mesire alanı olarak kullanılabilinir. Bunun için şimdi zemin düzeltilmesi ve sahil etrafındaki kirliliği gideriyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün ilk amacı kesinlikle buradaki görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak olacak. Çöpleri temizlemekle sorun ortadan kalkmıyor, su kirliliği de mevcut, VASKİ’nin burada yapacağı arıtma tesisi ile su kirliliği de ortadan kalkmış olacak. Uzun vadede bu alanı halk için bir mesire alanı ve aynı zamanda yeşil alan olarak projelendirip uygulamaya koymayı planlıyoruz. Ancak bu bölge sazlık (yerel sulak) alan olduğu için, kontrol tamamen Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğündedir. Yapılan görüşmelerde bu çalışmalarımızdan haberdarlar, belediyemiz ve eşbaşkanlarımızın desteğiyle bu projeyi hayata geçirmeyi başaracağımıza inanıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Van Kalesi Kıyı Şeridi Temizleniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 13 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van Kalesi Kıyı Şeridi Temizleniyor haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:23
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  12:11
 • İkindi
  14:39
 • Akşam
  16:54
 • Yatsı
  18:26
Sayfa Başı