BİTLİS HABERLERİ ADİLCEVAZ HABERLERİ

Van Gölü sahilinde temizlik kampanyası

DHA
09.04.2018 - 16:17Son Güncelleme :
DHA

Salih BEŞKARDEŞ/ADİLCEVAZ,(Bitlis)-(DHA)-BİTLİS'in Adilcevaz ilçesinde,Van Gölü sahilinde öğrenciler tarafından temizlik kampanyası başlatıldı.

Adilcevaz'daki Süphan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Van Gölü sahilinde temizlik kampanyası başlattı.
Öğrenciler 'Van Gölü kirlenmesin, sahillerimiz temiz kalsın' sloganıyla sahil bandındaki çöpleri toplarken, büyüklerden de çevreyi kirletmemelerini istedi.

Okul Müdürü Orhan Hallaç, öğrencileriyle birlikte Van Gölü sahilinde temizlik kampanyası yaptıklarını belirterek,"Toplum hizmeti çalışmaları kapsamında, öğrencilerimize çevre bilinci ve temizlik anlayışını kazandırmak, Van Gölü sahillerinin kirletilmesinin olumsuz sonuçları göstermek ve sahillerimizin temiz tutulması gerektiği konusunda farkındalık oluşturmak için, sahillerimizde temizlik çalışması yaptık. Yapılan temizlik çalışmasında sahillerimizde en fazla plastik ve cam şişeleri olduğunu gördük. Çevre kirliliğinin önlenmesi, yaşanabilir bir doğa için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirerek sorumluluk göstermesi gerekmektedir."dedi.

Öğrenciler tarafından toplanan çöp yığınları, Belediye ekipleri tarafından çöp araçlarına konularak ilçe dışındaki çöp merkezine götürüldü.
FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Adilcevaz haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Adilcevaz haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Van Gölü sahilinde temizlik kampanyası haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı