« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Van Gaal'dan Wesley Sneijder'e gözdağı

Hollanda Milli Takım teknik direktörü Louis van Gaal, Sneijder'i Endonezya maçında sergilediği kötü performanstan dolayı yerden yere vurdu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hollanda Milli Takımı Teknik Direktörü Luis van Gaal, Sneijder'in düşük performansını sürdürmesi durumunda takıma da giremeyeceğini kaptan da olmayacağını söyledi.

Hollanda'nın, Endonezya karşısında 3-0'lık galibiyetle ayrılmasına rağmen tecrübeli hoca maçın ilk 45 dakikasında forma şansı verdiği Galatasaray'ın yıldızı Wesey Sneijder'i kötü performansından dolayı eleştirdi.

Van Gaal, maçtan sonra yaptığı açıklamada Sneijder’in performansından memnun kalmadığını açık bir şekilde dile getirdi. Gaal, “Wesley hala hazır değil. Geride kalan sezonda yeterince oynamadı ve doğal olarak hazır değildi. Sahaya baktığınızda bunu rahatlıklar görebilirsiniz. Wesley eğer böyle devam ederse, milli takıma kaptan olamaz ve kadroda yer bulamaz” ifadelerini kullandı. Van Gaal maça başlarken kaptanlık pazubandını da Sneijder yerine Van Persie’ye teslim ederek, tavrını belirlemişti.

Hollanda kadrosunda olan Fenerbahçeli Dirk Kuyt’a ise Hollanda Teknik Direktörü Louis van Gaal süre vermedi. Kuyt sakatlığı nedeniyle Fenerbahçe’nin son maçlarında da iğne ile sahaya çıkıyordu.


Bunları da Beğenebilirsiniz