VAN HABERLERİ

Van Emlakçılar Derneği’nden Ev Sahiplerine Çağrı

IHA
12 Eylül 2015 - 15:05Son Güncelleme : 12 Eylül 2015 - 15:06

VAN EMLAKÇILAR DAYANIŞMA DERNEĞİ BAŞKANI ORHAN ÖZDEK, SÜREKLİ ARTAN EV KİRALARINDAN DOLAYI EV SAHİPLERİNE TEPKİ GÖSTEREREK, ÇAĞRIDA BULUNDU.

IHA

Van Emlakçılar Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Özdek, sürekli artan ev kiralarından dolayı mülk sahiplerine tepki göstererek, kiraların bu şekilde yükseltilmemesi konusunda ev sahiplerine çağrıda bulundu.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Orhan Özdek, kiraların sürekli gelişi güzel ev sahiplerince arttırıldığını belirtti. Artık buna bir dur demenin gerektiğini ifade eden Özdek, bu para hırsının insanları getirdiği noktanın açıkça göstergesi olduğunu vurguladı. Konutlarda bulunan ev kiralarının bin 200 TL’ye kadar çıktığını anlatan Özdek, “Müstakil ev kiraları da sahipleri tarafından giderek arttırılmaktadır. Bir müstakil ev kirası 700-800 TL olabilir mi? Bunu hangi vicdan kabul eder. Alım gücü düşük ve asgari ücrete çalışan insanlarla dolu bir kent. Defalarca ikaz etmemize rağmen insanlarımız bildiklerini okumaya devam ediyorlar. Hiç kimsede insaf ve merhamet duygusu kalmamış. Kiraların böyle yükseltilmesi sosyal dengeyi de aile içi dengeleri de alt üst ediyor. Tüm bu olumsuzluklar ev sahiplerinin yaklaşımından kaynaklanıyor. Ev sahiplerimiz bu para hırslarından biran önce vazgeçip ellerini vicdanlarına koyarak kiraları aşağı çekmeliler. Herkes kendi kafasına göre fiyatları belirlerse, vatandaşın hali ne olacak. Biraz insaflı olalım. Ev sahipleri, makul bir fiyat belirleyip kiracı olan insanlarımıza yardımcı olsunlar" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Van Emlakçılar Derneği’nden Ev Sahiplerine Çağrı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Eylül 2015 tarihinde saat 15 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van Emlakçılar Derneği’nden Ev Sahiplerine Çağrı haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:27
  • Guneş
   05:15
  • Öğle
   12:21
  • İkindi
   16:08
  • Akşam
   19:07
  • Yatsı
   20:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı