VAN HABERLERİ

Van Emek Ve Demokrasi Platformu Mevcut Üyeleri Yönetime Gelecek Olan Yeni Üyeleri Belirlemek İçin Toplantı Gerçekleştirdi

IHA
11.07.2015 - 18:13Son Güncelleme :

VAN EMEK VE DEMOKRASİ PLATFORMU YENİ ÜYELERİNİ SEÇTİ

IHA

Van Emek ve Demokrasi Platformu yeni üyelerini belirlemek için sivil toplum örgütleriyle toplantı gerçekleştirdi.
Van Emek ve Demokrasi Platformu, kentte faaliyet gösteren sivil toplum örgütleriyle yeni üyelerin belirlenmesi için ortaklaşa bir oturum gerçekleştirdi. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantı öncesinde açıklamalarda bulunan Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Dönem Sözcüsü Cengiz Paycu, ”Bilindiği üzere yaklaşık bir ay önce gerçekleştirdiğimiz toplantıda bazı kararlar almıştık. Aldığımız kararlardan bir tanesi de yedi kurumdan oluşan bir inşa kurulu olmuştu. Bu süre içinde inşa kurulu olarak ilimizde var olan meslek odası, sendika, dernek mümkün oldukça hepsine ulaşmaya çalıştık. Birebir görüşme yaptık. Görüşmede demokrasi platformunun amacını dile getirdik. Her kesimin yer alması gerektiğini ve arkadaşların önerisini dile getirdik. Bu bağlamda yapmış olduğumuz ziyaretler neticesinde bu gün tekrar sizlerle bir aradayız. Amacımız ilimizde öyle bir demokrasi platformu oluşturulmalı ki herhangi bir olay karşısında insan haklarına, demokrasiye aykırı bir durum karşısında bir araya gelerek hızlı bir şekilde cevap olmaktır. Bunun haricinde ilimizde dağ yığınları gibi sorunlar bulunuyor. Bunların başında madde bağımlılığı, fuhuş, sınır ticareti ve uygulanan ekonomik ambargo var. Bütün bunları aşabilmek için güçlü bir demokrasi platformu kurulması gerekiyordu. Tabi bu demokrasi platformunda da her renkten her inançtan her kimlikten insanların bulunması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Van Emek Ve Demokrasi Platformu Mevcut Üyeleri Yönetime Gelecek Olan Yeni Üyeleri Belirlemek İçin Toplantı Gerçekleştirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van Emek Ve Demokrasi Platformu Mevcut Üyeleri Yönetime Gelecek Olan Yeni Üyeleri Belirlemek İçin Toplantı Gerçekleştirdi haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:44
  • Öğle
   12:02
  • İkindi
   14:42
  • Akşam
   17:00
  • Yatsı
   18:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı