« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Van Eck işi suya düştü

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Nürnberg Kulübü bonservis ücretini 180 bin Mark'tan 2 milyon Mark'a çıkarınca transferden vazgeçildi. Kalli, transferin olmamasından yönetimi sorumlu tuttu.

Bu paraya almayız

Beşiktaş, yılan hikayesine dönen Van Eck'in transferinden vazgeçti. Dün Nürnberg Kulübü ile yapılan görüşmede 2 milyon Mark bonservis ücreti istenince yönetim, ‘‘Bu paraya bu futbolcuyu almayız’’ diyerek kesin bir dil kullandı ve bu futbolcunun alınmasından vazgeçildiğini açıkladı.

Almanlar uyandı

Van Eck konusunda uzun süre ısrar eden Feldkamp ise bu transferin gerçekleşmemesinden yönetimi sorumlu tuttu. Kalli, ‘‘Van Eck'i 180 bin Mark'a alacakken geri gönderdiler. Şimdi ise kulübü 2 milyon Mark'a çıktı. Van Eck'i bu kadar reklam yapmadan almalıydık, hata ettik’’ dedi.

Ucuz istiyorlar

Yönetimin ‘‘Kaliteli ancak daha ucuz bir savunma oyuncusu al’’ sözleri de Feldkamp'ı şaşırttı. Feldkamp, ‘‘Van Eck'in alınmamasının büyük kayıp oldu. Alpay'dan 6 milyon Dolar geldi. Ancak onun yerine alınacak bir oyuncuya 2 milyon Mark verilmemesine anlam veremedim’’ ifadesini kullandı.

Fabus gelİyor

Beşiktaş Teknik Direktörü Feldkamp, Belçika'nın Gent takımında oynayan forvet Süleyman Oluare'nin astronomik fiyat istemesi üzerine dün Slovakya Birinci Lig takımlarından Dugla'da oynayan Martin Fabus'u acilen kampa çağırdı. Bugün İsveçre'de oynayan Atilla Şahin ile birlikte gelecek olan Fabus siyah beyazlı takımın Almanya kampına katılacak. Ayrıca İsrailli bir golcü futbolcunda kasetleri izlendi ve olumlu rapor verildi. Bu arada Briegel, İsviçre Ligi takımlarından Servette Gent'te oynayan Brezilyalı Giovanni'yi izlemek için bu ülkeye gitti.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler